,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Арсеній Яценюк ініціював звернення до КС щодо звуження соціальних гарантій чорнобильцям та дітям війни (ДОКУМЕНТИ)
0
Арсеній Яценюк ініціював звернення до КС щодо звуження соціальних гарантій чорнобильцям та дітям війни (ДОКУМЕНТИ)

50 народних депутатів звертаються з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України закону про Державний бюджет на 2011 рік зі змінами від 14 червня, які призводять до порушення прав постраждалих внаслідок Чорнобильської АЕС, осіб, які мають статус дітей війни, та низки інших категорій громадян. З ініціативою такого подання виступив лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк.

У поданні зазначається, що 14 червня Верховна Рада прийняла закон України про зміни до закону про Державний бюджет України на 2011 рік, яким розділ «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 4 (набрав чинності 19 червня). Цим пунктом Кабінет міністрів уповноважено встановлювати порядок та розміри пенсійного забезпечення та інших соціальних гарантій чорнобильців, дітей війни та деяких інших категорій громадян виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

Лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк зазначає, що цим законом уряду фактично передано право визначати, яким соціально захищеним категоріям і в якому обсязі виділяти кошти, причому в залежності від наявності цих коштів у Пенсійному фонді. Зрозуміло, що на практиці це означатиме обмеження всіх пільг. Він назвав особливим цинізмом нинішньої влади те, що одним і тим самим законом фактично скасовуються пільги для малозахищених верств населення і майже на 500 мільйонів гривень збільшуються витрати на Генпрокуратуру, МВС та СБУ. «Влада поводиться все більш нахабно: вона все дужче затягує пасок громадянам, які й так перебувають на межі виживання, і все тугіше набиває свої кишені. При цьому влада збільшує фінансування репресивного апарату», - зазначив він.

У конституційному поданні народні депутати наголошують, що змінами до закону про держбюджет-2011 парламент фактично вніс зміни до законів про статус та соціальні гарантії громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей війни та осіб, звільнених з військової служби. Це свідчить про подальше намагання в неконституційний спосіб ревізувати пільги, компенсації і гарантії.

Системний аналіз норм Основного закону та правових позицій Конституційного суду України свідчить про неконституційність норм перехідних положень закону про держбюджет. Ці положення обмежують конституційне право громадян на соціальний захист, встановлені законами України пільги, компенсації і гарантії, розміри їх надання.

Тому народні депутати просять Конституційний суд визнати такими, що не відповідають Основному закону положення пункту 4 розділу «Прикінцеві положення» закону «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 23 грудня 2010 року (№2857-VI) зі змінами від 14 червня 2011 року (№ 3491-VI).

Нагадаємо, до Арсенія Яценюка звернулися учасники Всеукраїнського форуму громадських чорнобильських організацій, який відбувся 4-5 липня у Харкові. Вони просять захистити порушені внаслідок прийняття цього закону права осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Крім того, до лідера «Фронту Змін» звернулася Херсонська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни» для вжиття заходів з метою недопущення порушення соціальних гарантій осіб, що мають статус дітей війни.

Конституційне подання

Арсеній Яценюк ініціював звернення до КС щодо звуження соціальних гарантій чорнобильцям та дітям війни (ДОКУМЕНТИ)

Арсеній Яценюк ініціював звернення до КС щодо звуження соціальних гарантій чорнобильцям та дітям війни (ДОКУМЕНТИ)

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх