,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Українці не обрали би президентом ані негра, ані єврея
-1
Соціологічне опитування засвідчило, що жінці стати президентом в Україні буде складно, а єврею - майже нереально.

Українці не обрали би президентом ані негра, ані єврея

Українці не готові підтримати кандидатуру єврея чи афро-українця на посаду президента, навіть якщо вони поділяють політичну позицію претендента. Важко буде перемогти на виборах глави держави й жінці.

Такі дані соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Як виявило дослідження, за безумовно кваліфіковану жінку-кандидата у президенти України проголосували б тільки 70% громадян, які симпатизують партії, що висунула її.

За кандидата-єврея за тих же умов проголосували б не більше 36% українців, а афро-українця підтримали би лише 18% симпатиків його політичної позиції.

Опитування проводилося 8-17 березня серед 1020 респондентів, які проживають у всіх областях України (включаючи місто Київ) і в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,2%.

Інститут порівняв результати української аудиторії з аналогічними показниками опитувань, проведених у США.

Відповіді українців щодо кандидата-жінки істотно відрізняються від американських (70% проти 87%). Ставлення американців до кандидатур жінок в цілому покращувалося з часом. Українські показники відповідають американським даним початку 70-х років.

Драматичною називає КМІС різницю у відносинах до кандидатів-євреїв: 89% американців підтримали б такого кандидата, а в Україні таких лише 36%. Це менше, ніж було у США за весь період спостережень (із 1937 року, коли позитивно на дане питання відповіли лише 46% населення).

Про різницю у ставленні українців і американців до політиків з іншим кольором шкіри можна здогадатися, дивлячись на портрет чинного президента США. Тим не менше, КМІС відзначає, що у 2003 році 92% американців (а в 1999 навіть 95%) підтримали б такого кандидата.

Співробітникам КМІС не вдалося знайти аналогічних даних для сусідніх країн — Росії, Білорусі чи Польщі.

ТСН

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх