,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Україні потрібна Хартія Свободи
-1
20 травня 2011 року Парламент Грузії у першому читанні ухвалив Хартію Свободи, яка передбачає люстрацію колишньої партійної номеклатури КПСС і совєцьких спецслужб. Також, згідно з Хартією Свободи, буде змінено усі географічні та топографічні назви, пов'язані з совєцьким минулим Грузії, та заборонено совєцьку і нацистську символіку.

Для проведення люстрації буде створено державну комісію з реєстрації колишніх співробітників совєцьких спецслужб, а колишнім високопоставленим компартійцям і комсомольцям заборонять виконувати будь-які державні функції.

Ухваливши Хартію Свободи, Грузія продовжила політику десовєтизації, що на практиці означає остаточне звільнення від наслідків московської окупації. Таке рішення Грузії є моральним дороговказом для усіх держав постсовєцького простору.

В Україні про люстрацію заговорили ще в кінці 80-х, проте через "компроміс" між комуністами і націонал-демократами, які перебували при владі, люстрацію не провели. Внаслідок цього перша національно-визвольна революція кінця 80-х – початку 90-х залишилася незавершеною.

Згодом, починаючи з середини 90-х, практично усі, хто був при владі, незалежно від партійних кольорів заявляли: люстрацію проводити вже пізно, треба було це робити на початку Незалежності. У підсумку всі постсовєцькі держави, які провели люстрацію, сьогодні випереджають Україну за рівнем життя і, порівняно з нашою країною, здолали корупцію.

Вдруге питання проведення люстрації постало після Помаранчевої революції. Я тоді був народним депутатом України і 2 березня 2005 року зареєстрував у Верховній Раді розроблений Всеукраїнським об'єднанням "Свобода" проект закону "Про люстрацію" N7028-2 (http://www.svoboda.org.ua/dopysy/analityka/002169/), але й тоді всі владоможці – і переможці, і переможені, і помаранчеві, і біло-голубі – заспівали в один голос, що люстрацію проводити пізно.

Очевидно, що якби тоді помаранчеві ухвалили закон "Про люстрацію", то сьогодні Україна була б зовсім іншою.

Проте минуле змінити неможливо, тому нарікати на те, що люстрацію не провели ні в 1991-му, ні в 2005-му, не випадає.

Важливо інше – досвід Грузії засвідчив – проводити люстрацію ніколи не пізно. Це відповідь тим, хто з високих трибун заявляв протилежне. Бо люстрація – це докорінне очищення влади, це встановлення національної та соціальної справедливості, це звільнення від ярма окупаційної спадщини, це шанс для оновлення країни. Цьогорічна реваншистська червонопрапорна вакханалія, яку Верховна Рада розпочала з ухвалення закону про криваві прапори, що під ним вчора підписався Президент Янукович, гучні відзначення річниць комсомолу та інших совєцьких "свят" лише підтверджують, що люстрація на часі.

Пропоную для обговорення проект закону "Про люстрацію" від 2 березня 2005 року. Також звертаю вашу увагу на програму "Люстрація – досвід Європи і найближча українська перспектива", яка вийшла на каналі ТВі 14 лютого 2011 року –Закон України (проект)

"ПРО ЛЮСТРАЦІЮ"
My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх