,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Москву просять створити в Україні проросійську партію
  • 26 марта 2011 |
  • 16:03 |
  • Anonymous |
  • Просмотров: 454969
  • |
  • Комментарии: 32
  • |
Москву просять створити в Україні проросійську партію

Найрадикальніші ідеї щодо українсько-російських відносин, як правило, озвучують представники Криму

Представники російських рухів в Україні звернулися до політиків Росії з проханням посприяти у створенні та фінансуванні своєї політичної партії в Україні.

Як повідомляє УНІАН, таку ініціативу обговорили в рамках круглого столу у російському парламенті під назвою "Про російський і російськомовний рух України".

Голова "Російської громади Криму" Сергій Цеков сказав, що, на його думку, вже за 5 років в Україні може бути створена "єдина організація російських співвітчизників", а також "єдина проросійська партія".

Російська громада Криму:
"Я впевнений, що протягом 5 років в Україні буде створена єдина організація російських співвітчизників. І впливова єдина проросійська партія – істинна, справжня, а не та, яка використовує проросійські гасла в період виборчої кампанії."


"Істинна, справжня, а не та, яка використовує проросійські гасла в період виборчої кампанії. При цьому ми розраховуємо на вашу допомогу, на допомогу Росії", - цитує пана Цекова УНІАН.

Лідер іншої організації, "Правозахисний громадський рух "Російськомовна Україна", Руслан Бортник також сказав, що Україна потребує "величезної російської партії".

Найбільше проблема, за його слова, це фінансування, яке, ймовірно, важко буде отримати з українських бізнес-кіл.

Пан Бортник також сказав, що саме завдяки великій російській партії в Україні зможе вижити "російський рух", і ця партія, на його переконання, має пройти до парламенту.

Серед цілей такої гіпотетичної партії прихильники її створення називають відстоювання прав російськомовного населення в Україні, а також боротьбу з тим, що вони називають "спробами фальсифікувати українську історію".Михайло Басараб, політолог:
Мені здається, аж надто відверто обговорювалося питання фінансування цієї політичної сили з Росії, протекції цієї політичної сили з боку держави Росія.


Закон не дозволяє

Втім, відповідно до українського законодавства фінансування політичної партії в Україні російськими політиками чи організаціями було би порушення закону.

Так, закон "Про політичні партії в Україні" чітко регламентує, хто саме може надавати кошти політичним силам. Зокрема, стаття 15 говорить, що фінансування політичних партій в Україні не може здійснюватися "іноземними державами та їх громадянами, підприємствами, установами, організаціями".

Росія щороку виділяє гроші на підтримку "співвітчизників" в Україні, але йдеться про культурну та просвітницьку діяльність.

Зокрема, на тому ж круглому столі директор Другого департаменту СНД російського міністерства закордонних справ Віктор Сорокін сказав, що торік Москва виділила на проекти в Україні понад 1 мільйон доларів, це майже в півтора рази більше, ніж у 2009 році.

Ці гроші пішли на святкові заходи з нагоди історичних річниць, а також на передплату російських періодичних видань школами та профільними організаціями.

За президентства Віктора Ющенка на адресу Києва лунали численні звинувачення у наступах на російську мову та порушення прав російськомовного населення в Україні.

Втім, попри те, що вже більше року посаду президента України обіймає представник Партії регіонів, яку називають проросійською, у Москві продовжують наполягати на обмеженні Україною прав російськомовного населення.

Так, під час круглого столу заступник керівника Управління адміністрації президента Росії з міжрегіональних і культурних зв'язків Олександр Грачов сказав, що в Україні продовжують обмежувати права російськомовного населення.

"На жаль, ми поки ще є свідком обмеження права російськомовного населення України. … Високими темпами досі відбувається скорочення кількості шкіл, навчання в яких відбувається російською мовою", - сказав пан Грачов.

"Втручання" у внутрішні справи

Політолог Михайло Басараб сказав Бі-Бі-Сі, що, на його думку, в Україні нині може йтися про утиски скоріше україномовного населення, а не російськомовного.

Михайло Басараб, політолог:
Можливо, Партія регіонів у такий спосіб, створенням таких проектів, як така чітко виражена акцентована проросійська партія, буде намагатися не втратити вплив на східно- та південноукраїнський електорат.


"Якщо у російськомовного населення є проблеми з захистом їхніх інтересів, то, мабуть, проблемні запитання треба ставити не держав Україна, а тим політичним силам, я маю на увазі Партію регіонів і Комуністичну партію України, які не справляються з функціями захисників російськомовного населення України", - сказав він.

Що ж до проросійської політичної партії, створення якої обговорювали на круглому столі в Росії, то пан Бесараб не виключає, що це можна трактувати як втручання у внутрішні справи України.

"Мені здається, аж надто відверто обговорювалося питання фінансування цієї політичної сили з Росії, протекції цієї політичної сили з боку держави Росія. І якщо саме такий контекст буде обрано у формуванні цієї політичної сили, то мені здається, що тут більш, ніж достатньо підстав для зацікавлення правоохоронних органів", - сказав експерт.

Окрім цього, пан Басараб висунув й іншу версію, навіщо може бути створена така партія. За його словами, це може бути спроба Партії регіонів повернути собі електорат на сході та півдні України, який, за даними останніх соціологічних опитувань, у партії влади підтримка зменшується.

"Можливо, Партія регіонів у такий спосіб, створенням таких проектів, як така чітко виражена акцентована проросійська партія, буде намагатися не втратити вплив на східно- та південноукраїнський електорат", - припустив Михайло Басараб.

Москву просять створити в Україні проросійську партію

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх