,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Диктатура Януковича
0
Безгрішний лише Ісус Христос – колишній депутат БЮТ Левко Лук’яненко не ручається за чесність Тимошенко, однак упевнений, що нинішня атака проти неї має суто політичний характер. Свою думку про нещодавні арешти опозиційних діячів Лук’яненко виклав в інтерв’ю польській Rzeczpospolita.

«Юлія Тимошенко не втече з країни», – каже Rzeczpospolita колишній радянський дисидент і активіст із захисту прав людини Левко Лук’яненко.

В Україні заарештовано кільканадцять представників уряду колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Лідеру найбільшої опозиційної партії в парламенті забороняється виїжджати з країни, і вона повинна щодня з’являтися в прокуратурі. Учора Тимошенко пробула там більш ніж 10 годин. Її соратник часів Помаранчевої революції Юрій Луценко чекає на судовий процес у в’язниці разом зі злочинцями, які засуджені на довічне ув’язнення й очікують результатів апеляції. Дії української влади проти опозиції засудив уряд США.

Rzeczpospolita: Представники української інтелігенції, зокрема і Ви, закликали Віктора Януковича припинити переслідування Юлії Тимошенко та її людей. Ситуація настільки серйозна?

Левко Лук’яненко: Арешт соратників Тимошенко з приводу зловживання службовим становищем має політичний характер. Це недопустимо. Президент Янукович каже, що має дотримуватися закону, але якби так було, заарештувати потрібно було б також і чиновників з його оточення. А цього немає. Партія регіонів очевидно прагне позбутися політичних противників і встановити в парламенті однопартійну диктатуру.

Тимошенко загрожує позиціям Януковича, який має стабільну більшість у парламенті і контролює уряд?

Тимошенко – сильний політик і сильна особистість. Вона лідер реальної опозиції в парламенті, а також за його стінами. «Регіони» сформували більшість у парламенті та уряд, але знають, що українці можуть змінити погляди. Це погана новина для олігархів з оточення Януковича, які нечесно заробили свої статки і хочуть якнайдовше залишитися при владі. Це їхній пріоритет.

Олігархи з оточення Януковича також добре почувалися за президента Віктора Ющенка, коли Тимошенко була прем’єр-міністром. Нічого з ними не сталося.

Ющенко не виконав передвиборчих обіцянок. Однією з них було гасло: «Бандити мають сидіти в тюрмах». Колишній президент сидів з олігархами за одним столом і дискутував з ними. Він також зробив дуже багато, аби Партія регіонів знову здобула владу.

Деякі експерти стверджують, що Янукович хоче змусити Тимошенко виїхати з країни.

Таку можливість мав Юрій Луценко, але не скористався нею, і за це я його шаную. Тимошенко не виїде з країни. Вона поводиться мов капітан, який не може лишити корабель, що тоне.

Прокуратура звинувачує Тимошенко в незаконному використанні 300 млн дол., отриманих від Токіо на охорону довкілля. Ви були депутатом її партії. Ви впевнені, що Тимошенко була чесною?

Безгрішний лише Христос. Тож я не можу сказати про інших те саме. Однак я стверджую, що сьогодні атака проти колишнього прем’єр-міністра має політичний характер. Влада хоче послабити її, налякати й відвернути її увагу від політичної діяльності.

Чи міг би Захід допомогти українській опозиції?

Захід має можливість вплинути на ситуацію в Києві. Українські олігархи тримають гроші в європейських банках. Можна було б заморозити їхні рахунки. Проте я сумніваюся, що країни ЄС зважилися б найближчим часом на такий крок. Вони далекі від цього, бо воліють дбати про власні інтереси.

Чи можуть репресії проти опозиційних політиків збільшити їхню популярність?

Збільшили б, якби люди були відкритішими, мали почуття національної гідності й хотіли боротися. Однак наразі вони до цього не готові, тому ми опинилися у складній ситуації.

Левко Лук’яненко – колишній радянський дисидент, захисник прав людини за часів СРСР, а нині лідер Української республіканської партії.

Источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх