,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Харківські суди та прокуратура затуляють очі на нелегітимність Кернеса як міського голови
  • 24 ноября 2010 |
  • 15:11 |
  • Vova |
  • Просмотров: 39565
  • |
  • Комментарии: 3
  • |
Харківські адміністративні суди та Прокуратура міста Харкова не робитимуть нічого задля припинення незаконний дій Геннадія Кернеса щодо реєстрації Харківським міським головою. Це стало остаточно зрозуміло ввечері 23 листопада після того, як в телефонній розмові з очільником обласного осередку ВО "Свобода" Ігорем Швайкою прокурор Харкова Євген Попович повідомив, що не втручатиметься в рішення Харківського міськвиборчкому, не дивлячись на очевидні порушення чинного законодавства.

Нагадуємо, що 14 листопада 2010 року Харківська міська виборча комісії видала постанову № 1278 "Про реєстрацію Кернеса Геннадія Адольфовича Харківським міським головою". Воднораз для забезпечення такого рішення Кернес мав попередньо подати документ, що підтверджує його ухід з посади в Партії реґіонів, яку він наразі обіймає. Геннадій Кернес таких документів не подав, а Харківська ТВК, не дивлячись на це, своєю Постановою зареєструвала його Харківським міським головою. Згідно із Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" міський голова не може займати іншу посаду, у тому числі на громадських засадах.

На підставі цього у своєму позові свободівці Ігор Швайка та Валерій Коник вимагали скасувати згадану постанову міськвиборчкому та визнати, що Геннадій Кернес де-факто відмовився від посади міського голови Харкова на користь партійного поста. З огляду на ці обставини суд має зобов‘язати ТВК провести в Харкові повторні вибори Харківського міського голови, оскільки результат попередніх не може бути забезпечено самим "обранцем".

22 листопада суд виніс ухвалу, в якій відмовився підтримати пряму норму Закону про місцеве самоврядування. По тому Ігор Швайка звернувся до прокурора міста Харкова Євгена Поповича із вимогою винести прокурорський протест на рішення Харківської міської ТВК та заборонити Геннадію Кернесу проводити першу сесію Харківської міської ради VI скликання, оскільки він не може її очолювати. На другу добу, тобто 23 листопада Попович заявив, що братиме участь у цій сесії, проте жодного протесту виносити не збирається. Мовляв, він керується листом Генеральної Прокуратури, у якому встановлено, що прямої вказівки здійснювати прокурорський нагляд за дотриманням виборчого законодавства України чинним законодавством не передбачено. Таким чином, прокурор міста Харкова ставить думку, висловлену в листі Генерального прокурора, вище від прямої норми Закону, який він має захищати.

У своєму коментарі щодо рішення суду та дій прокуратури Ігор Швайка зазначає: "Місцева виборча кампанія у Харкові задемонструвала, що кандидат на найвищу посаду міста від правлячої партії може вчинять які завгодно протизаконні дії – судді та прокурори завжди його "прикриють". Ми це бачили, коли "Свобода" вказувала на кричущі факти протизаконної агітації під час виборів. Навіть свою сфальшовану перемогу Кернес не зміг закріпити найпростішою вимогою Закону – піти з посади керманича Харківського міського осередку Партії реґіонів. Це означає, що в майбутньому харківські реґіонали навряд чи будуть обачнішими. А це лише нарощуватиме протестний електорат харківців, що планомірно призведе до визрівання справжньої революційної ситуації. Тоді не допоможуть вже ані підгодовані штатні судді, ані прокурори, які насамперед дбають про власний добробут. Тоді українці винесуть власноручний вирок цій прогнилій антинародній системі".

Харківські суди та прокуратура затуляють очі на нелегітимність Кернеса як міського голови

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх