,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Новая Газета: Майдан 2.0
  • 24 ноября 2010 |
  • 13:11 |
  • Vova |
  • Просмотров: 48088
  • |
  • Комментарии: 0
  • |
Протестувати проти податкового кодексу на вулиці Києва вийшли кілька десятків тисяч осіб, пише на сторінках Новой Газеты журналіст Андрій Капустін.

Шоста річниця "помаранчевої" революції ознаменувалася для України новим Майданом. 22 листопада в Києві та інших містах України відбулися масові акції протесту.

Представники малого і середнього бізнесу вийшли на вулиці, вимагаючи скасування нового податкового кодексу, прийнятого Верховною Радою минулої п'ятниці. Крім того, вони зажадали відставки прем'єр-міністра Миколи Азарова і низки членів Кабінету міністрів. На думку протестуючих, новий кодекс повністю знищить малий і середній бізнес, а Україна перетвориться на "репресивну феодальну державу, якою безконтрольно володітимуть кілька олігархічних кланів".

Центром протистояння став Київ, куди, незважаючи на протидію влади, з'їхалися кілька десятків тисяч людей зі всіх регіонів країни. Що було визнано навіть провладними ЗМІ. Протестанти в ультимативній формі зажадали від Президента Віктора Януковича накласти на законопроект вето, пообіцявши інакше ініціювати всенародний референдум з дострокового припинення президентських повноважень. Главі держави дали час для роздумів до 18:00.

Але Янукович не зміг відповісти на ультиматум, оскільки в понеділок був у Брюсселі на саміті Україна - ЄС і до Києва повернувся пізно ввечері. У Бельгії він встиг заявити, що, звичайно, з пікетниками зустрінеться, але пізніше, коли ознайомиться з документом. Щоправда, в будь-якому випадку повністю відмовлятися від кодексу не стане. Втім, більшість не відкидають, що президентська позиція може бути переглянута, оскільки з Брюсселя Янукович прилетів уже зовсім в іншу Україну.

Зручно розколоті за принципом політичних симпатій і антипатій схід і захід об'єдналися. Причому за логікою загального виживання, а не політичних симпатій

По-перше, зручно розколоті за принципом політичних симпатій і антипатій схід і захід об'єдналися. Причому за логікою загального виживання, а не політичних симпатій. По-друге, головною мішенню став саме Янукович. Що автоматично розхитує побудовану ним вертикаль влади. Досить сказати, що мер Бердянська від Партії регіонів заявив у понеділок, що якщо Президент не накладе вето на податковий кодекс, то він приєднається до протестуючих на Майдані.

По-третє, народ, незважаючи на жорсткість все тієї ж вертикалі влади, продемонстрував, що "дух Майдану" нікуди не вивітрився. В усякому разі, ті, що зібралися на Майдані-2, відмовилися виконувати рішення суду про заборону акцій в центрі Києва і встановили на головній площі країни намети, повністю повторивши сценарій 2004 року з мітингами, пікетами президентської Адміністрації і концертом. А влада, як і шість років тому, на силові дії не наважилася. До того ж депутатам від опозиції вдалося нейтралізувати судову заборону, оголосивши акцію на Майдані абсолютно законною зустріччю з виборцями.

Присутні на Майдані-2 відмовилися виконувати рішення суду про заборону акцій в центрі Києва і встановили на головній площі країни намети, повністю повторивши сценарій 2004 року з мітингами, пікетами президентської Адміністрації і концертом

Вранці вівторка в наметовому містечку було тихо. Протестуючі, незважаючи на ситуацію, що погіршення погоди, оголосили акцію безстроковою і згортати намети не збираються. Незалежно від відповіді Януковича вони починають ініціювати збір підписів за дострокове припинення повноважень Верховної ради. Офіс Януковича поки мовчить. Зустріч з першим віце-прем'єром Клюєвим призначено на четвер.

Новая Газета: Майдан 2.0

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх