,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Саркозі заявив, що Україна і Грузія можуть вступити в НАТО
  • 21 ноября 2010 |
  • 21:11 |
  • Vova |
  • Просмотров: 26765
  • |
  • Комментарии: 7
  • |
Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що Україна і Грузія мають можливість стати в майбутньому членами НАТО.

Про це він сказав на саміті альянсу в Лісабоні.

"Грузія, як і Україна, мають можливість у подальшому стати членами НАТО. І ми на цьому неодноразово наголошували", - сказав Саркозі.

Саркозі: Грузія, як і Україна, мають можливість у подальшому стати членами НАТО.

"Для того, щоб Україна увійшла до НАТО, необхідно, щоб ця країна врегулювала свої внутрішні проблеми. Як вам відомо, населення України абсолютно по-різному ставиться до ідеї такого вступу. Проти цього кроку виступає російськомовна частина населення країни", - заявив французький президент .

Саркозі: Для того, щоб Україна увійшла до НАТО, необхідно, щоб ця країна врегулювала свої внутрішні проблеми. Як вам відомо, населення України абсолютно по-різному ставиться до ідеї такого вступу.

Саркозі нагадав про існування в статуті НАТО статті 5 - про колективну безпеку. "Вона говорить, що якщо одна з країн-членів НАТО виявляється втягнутою в конфлікт, інші країни альянсу повинні вживати солідарні дії. Цілком очевидно, що питання щодо України, які при цьому виникають, ще належить врегулювати", - сказав президент Франції.

"Що стосується Грузії, то, ми, природно, не залишимо її без допомоги. Вона також має можливість вступити до НАТО. Але хочу нагадати вам, що проблеми Абхазії та Південної Осетії, як і раніше існують", - зазначив Саркозі.

"Нагадаю, що ми прагнемо приймати до НАТО ті країни, які врегулювали свої проблеми з кордонами. Ми аж ніяк не збираємося "імпортувати" всередину НАТО проблеми - нам і так їх вже досить багато довелося врегулювати", - сказав він.

"Я не сумніваюся, що це тривалий процес. Але головне в тому, що він йде безупинно", - зауважив французький президент.

Раніше повідомлялося, що представники НАТО поважають вибір українського керівництва щодо позаблокового статусу, підтверджує свою відданість двосторонньому співробітництву і незмінність рішення Бухарестського саміту 2008 року.

Така позиція Північно-Атлантичного альянсу зафіксована в декларації, яка була прийнята за підсумками саміту НАТО, який відбувся 19-20 листопада в Лісабоні.

***

Раніше Україна і Грузія, як правило, в документах альянсу фігурували одночасно. Лісабонська декларація є першим документом, де Київ і Тбілісі згадуються порізно у зв'язку зі зміною зовнішньополітичних пріоритетів України.

На саміті НАТО в Бухаресті в 2008 р. було прийнято рішення, згідно з яким Грузія і Україна стануть членами НАТО, якщо вони цього побажають і будуть відповідати необхідним критеріям.

Навесні поточного року новообраний президент Віктор Янукович заявив, що Україна не готова до вступу в НАТО, оскільки за критеріями Альянсу необхідна підтримка більшості населення країни. У законі про основи внутрішньої і зовнішньої політики України незабаром було закріплено, що Україна буде суворо дотримуватися позаблокового статусу і має намір брати активну участь у розвитку системи колективної безпеки в європейському та євроатлантичному просторі.

Саркозі заявив, що Україна і Грузія можуть вступити в НАТО

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх