,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Церкви Італії дзвонять через iPhone
-2
Церкви Італії дзвонять через iPhone

В Італії традиція античного дзвонарства відходить у небуття, даючи простір новим комп'ютерним технологіям.

Впродовж століть церковні дзвони у храмах лунали завдяки ручному перетягуванню мотузки. В Італії традиція античного дзвонарства відходить у небуття, даючи простір новим технологіям.

Дотик пальця до екрана комп’ютера чи мобільного телефону — і мелодія церковного дзвону розлягається на всю околицю.

Дзвони б’ють у церкві, але на дзвіниці — жодного дзвонаря, котрий би уміло перебирав мотузками. Це було колись... Сучасний священик, ніби диригент оркестру, керує дзвонарською симфонією через невеличкий екран touch screen. Комп’ютерна програма має назву RC-Touchbell.

Вона дозволяє парохам запускати мелодію дзвону через комп’ютерну панель, вмонтовану у храмі або навіть через дистанційне управління. Так, будучи далеко від собору, дзвони можна вмикати безпосередньо з мобільного телефону iPhone чи BlackBerry.

Переваги системи

Винахід належить трьом молодим підприємцям з містечка Кярі на півночі Італії. Брати Джакомо і Лука Рубаґотті перейняли дзвонарське мистецтво від свого батька, очоливши три роки тому сімейний бізнес з експлуатації церковних дзвонів та годинників. Розуміючись на традиційному дзвонарстві, вони задумали модернізувати використання дзвонів і долучили до роботи свого товариша інженера –електронника Джорджо Кампіотті.


Джорджо Кампіотті : «Це система більш іноваційна, порівняно з тими, які досі використовувалися на італійських дзвіницях. Інноваційна як з точки зору електроніки, так і щодо її використання. Бо за своїми розмірами екран зручний у користуванні навіть для священиків літнього віку».

Для повного автоматичного управління можливо програмувати запуск звуку, щоб він лунав у відповідні години. У церкві маленького міста Кярі система RC-Touchbell налаштована на вмикання дзвонів кожні 15 хвилин для повідомлення часу.

Дзвони до того ж виконують щодня 15 різних звучань, вибраних з-поміж 140 різних мелодій , зібраних по всій Італії. Усі вони адаптовані у форматі MP3 і завантажені до комп’ютерної програми.

Завдяки цій системі програмується також увімкнення, вимкнення світла чи опалення напередодні та після закінчення меси або інших церковних урочистостей.

Лука Рубаґотті: "Завдяки новій технології, ми можемо досконало імітувати мелодію церковних дзвонів, так, ніби вони дзвонять за допомогою мотузок", – говорить Лука Рубаґотті.

Традиція плюс новація

Брати-технодзвонарі кажуть, що кожний дзвін як за формою, так і за звучанням неповторний. Адже досі у гірських поселеннях є старожили, які за мелодією дзвону можуть розрізнити, хто народився в односельця, хлопчик чи дівчинка. Є мелодії, які повідомляють про вінчання, хрестини або ж як сигнал тривоги про пожежу чи наближення негоди. Широка палітра дзвонарських мелодій зібрана у новій системі.

Джакомо Рубаґотті: “Наша фірма від знаменитих філософів навчилася, що майбутнє починається з історії. Я вважаю, майбутнє нашого ремесла повинно завжди базуватися на традиціях, ми повинні насамперед поважати сам дзвін, застосовуючи, де це можливо, сучасні технології. Але при цьому слід уникати надмірного цифрового звуку. На першому місці має бути завжди церковний дзвін».

Священики, які побачили нову систему в дії, сприйняли новацію позитивно. Однак вони зауважують, що для повного опанування нею, елементарних комп’ютерних навичок не достатньо – потрібно пройти додатковий курс з інформатики.

Прощавайте дзвонарі!

За спостереженнями священиків та техніків з церковного обладнання, для вірних не має різниці, як б’ють дзвони, вручну чи за допомогою механіки або електроніки. Прихожанка Кармелла каже:

Carmella: «Знаєте, мені не важливо, як лунають дзвони, але мушу сказати, що різниця таки відчутна. Коли дзвонили вручну, адже дзвонарів тепер на пальцях перелічити, тоді бій був гучнішим і його відлуння передзвону чулося довше. Тепер же з новою технікою звучання коротше і металічне».

В останні десятиліття системи автоматичного дзвонарства активно використовуються в Італії. Колишніх дзвонарів майже скрізь замінили механічні та електронні пристрої. У Римі, столиці християнського світу, де приблизно 600 церков і соборів, давно зникли і ливарні з виробництва дзвонів.

Остання припинила діяльність 1993 року після п’яти століть виробництва. Ватикан також відмовився від античного методу дзвонарства. Нові церкви у Вічному місті будують часто без дзвіниць, використовують запис дзвонарських мелодій. Встановити механічний пристрій для одного дзвону церкві коштує приблизно 6 тисяч євро. Хтось зі священиків шкодує, що давня традиція ручного дзвонарства вимирає. Втім, очевидно: з модерною технікою церковний передзвін лунатиме ще довго.

Джерело

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх