,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Авторитарна політика стимулює відродження громадянського суспільства
  • 25 июня 2010 |
  • 11:06 |
  • Whites |
  • Просмотров: 30207
  • |
  • Комментарии: 1
  • |
0
За короткий час виникли і реалізовуються різноманітні громадянські ініціативи. Конфлікти з правами та свободою преси призвели до формування у квітні руху «Зупинити цензуру!». За словами учасників, рух представляє відкрита неполітична організація, створена українськими журналістами та медіа організаціями, «щоби захистити свободу волевиявлення, запобігти встановленню цензури в Україні, перешкоді професійної діяльності журналістів та порушенню професійних стандартів у висвітленні соціальних та політичних подій та питань».

Інша ініціатива «Новий громадянин» об’єднує кілька неурядових організацій та створена, щоби привернути увагу громадськості до дій уряду та законодавчої гілки, які стримують громадянські права. Ініціатива «Відродження країни» прагне піднімати проблеми та займатися їх вирішенням на місцевому рівні, ініціюючи зміни знизу вверх. Для боротьби із корупцією у міліції заснована неурядова організація «Геть нечесних міліціонерів».

«Усвідомлюючи і підтримуючи необхідність стабілізації країни та встановлення дисципліни у виконавчій владі, ми вважаємо, що у демократичній державі громадська думка має значення не лише на виборах, але й протягом усього процесу управління. Тому спілкування із громадськими організаціями, створеними, щоб представляти думку народу перед владою і Президентом, є невід’ємною частиною демократичного процесу. Їх усунення шляхом адміністративного «наведення порядку» може легко зруйнувати цей важливий зв'язок», – сказав Віктор Ткачук, генеральний директор «Спочатку Люди». «Народ України голосував за свободу та встиг спробувати її на смак. Джина випущено з пляшки. Як знову закрити пляшку, коли 14 мільйонів громадян подорожує закордон кожного року, коли більше 8 мільйонів громадян є зареєстрованими користувачами Інтернету, а розповсюдження мобільних телефонів становить 120%. Відповідь: «Це малоймовірно». Тому не дивно, що пересічні громадяни об’єднуються, прагнучи відстояти демократичні свободи. Історія говорить, що чим більше ти намагаєшся пригнітити суспільство, тим голосніше лунатиме голос «НІ», бо інтереси людей понад усе».

З осені цього року фундація «Спочатку Люди» залучатиме народ України до процесу демократичного розвитку країни посередництвом низки національних опитувань в Інтернеті та поштою. Це стане найбільшою в історії України відкритою кампанією громадського обговорення того, на що народ очікує від обраних ним лідерів. Результати будуть використані при написанні «Хартії Народу», яка стане, за нашoю пропозицією, основою діалогу з Президентом і опозицією, парламентом і урядом, політичними партіями та неурядовими організаціями.


Фонд «Спочатку люди» – це відкритий фонд демократії, некомерційна, неполітична організація, метою якої є побудова демократії шляхом діалогу, активного спілкування, підтримки громадської думки посередництвом ефективної громадської експертизи.

Ми прагнемо створити таку реальність, за якої розвиток України спиратиметься на волю народу і універсальні демократичні принципи: рівність, свободу, справедливість.

Роботу над проектом було розпочато у грудні 2008 року. Зараз у стадії формування Рада директорів та Рада експертів фонду. Команда з 45 фахівців забезпечуватиме його діяльність. Фонд відкритий для співробітництва з усіма, хто поділяє його цінності та мету.

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх