,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Мінфін введе податок на нерухомість
0

Міністерство фінансів України розробило законопроект про оподаткування об'єктів розкоші.

Законом передбачається запровадження щорічного податку з власників елітних квартир на рівні 20 грн за кожен кв м площі, що перевищує 300 кв м, повідомив міністр фінансів Федір Ярошенко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Законопроект передбачає запровадити в рамках податку на нерухомість спеціальний режим оподаткування елітного житла: квартир площею понад 300 кв м, а також житлових, дачних, садових будинків площею понад 500 кв м. Ставку податку передбачається визначити у розмірі 20 грн за кожен квадратний метр перевищення вказаної площі", - сказав він в інтерв'ю газеті "Факти".

Крім того, міністр зазначив, що в закон про плату за землю передбачається додати коефіцієнт, що підвищує її в п'ять разів, для земельних ділянок несільськогосподарського призначення площею понад 50 соток, якими володіють і користуються фізичні особи.

За даними Держкомстату, середній розмір квартир, що здаються в експлуатацію в Україні в січні-березні 2010 року, становив 118,9 кв м загальної площі, при цьому в сільській місцевості - 145,1 кв м, в міських поселеннях - 108,5 кв м. При цьому на первинному ринку житла в Україні середня площа шестикімнатної квартири становить 249,4 кв м, семикімнатної - 311,6 кв м.

На сьогодні на вторинному ринку житла Києва середня площа чотирикімнатної квартири становить 126 кв м.

Міністр фінансів також повідомив, що в рамках законопроекту про оподаткування об'єктів розкоші планується збільшити акцизний збір на нові автомобілі вартістю понад 50 тисяч євро та мотоциклів, ціна яких перевищує 10 тис євро.

"Сьогодні акцизний збір на нові автомобілі з бензиновим двигуном об'ємом більше 3 тис куб см і з дизельним двигуном понад 2,5 тис куб см становить 1 євро за кубічний сантиметр. Передбачається збільшити акцизний збір для вказаних категорій автомобілів вартістю 50-100 тис євро вдвічі, 100-150 тис євро - втричі, а понад 150 тис євро - вчетверо. Яхти, літаки і вертольоти включать в підакцизний товар і почнуть обкладати за ставкою 10%", - пояснив Ярошенко.

При цьому він підкреслив, що в Росії спеціальний податок платять власники житлових будинків, квартир, дач і земельних ділянок вартістю понад 65 тис дол, а також дорогих приватних літаків, вертольотів, яхт, катерів. У США оподатковуються коштовності, хутра, яхти, приватні літаки, автомобілі, ціна яких перевищує 40 тис дол.

Даний законопроект перебуває на розгляді Кабінету міністрів: за попередніми підрахунках, від запровадження такого податку очікується щорічне надходження до бюджету більш ніж 350 млн грн.

Щодо інших податкових ініціатив голова Мінфіну повідомив, що вже підготовлені законопроекти щодо пільгового оподаткування готелів, які використовуватимуться під час проведення фінальної частини чемпіонату з футболу Євро-2012.

Крім того, за його даними, в рамках підготовки до цієї спортивної події розглядається можливість відкриття казино в п'ятизіркових готелях, а також розроблені програми часткової компенсації процентної ставки за кредитами для будівництва готелів, що дасть можливість забудовникам залучити до 4 млрд грн.

Міністр також підкреслив, що має намір зробити все необхідне для того, щоб державний бюджет на 2011 рік був розроблений вже на основі ухваленого Податкового кодексу.

"Планується перерозподілити податкове навантаження: перенести його з мобільних чинників виробництва (праці і капіталу) на споживання, а також на ресурсні і екологічні платежі. Крім того, передбачено запровадження податку на нерухоме майно і непрямих методів визначення податкових зобов'язань платників", - сказав він про проект документа.

"Непрямі методи показали свою ефективність в світовій практиці, і я не бачу сенсу відмовлятися від них в нашій країні", - додав Ярошенко.

За його словами, також передбачається оптимізація податкових пільг і реформа спрощеної системи оподаткування. "Спрощена система оподаткування з'явилася в 1998 році. З часом її стали використовувати як легальну схему мінімізації податкових зобов'язань. Тому реформа системи неминуча", - підкреслив він.

Глава Мінфіну пояснив, що в першу чергу планується виключити зі спрощеної системи оподаткування високорентабельні види діяльності, а також такі, доходи від яких є переважно пасивними: ведення зовнішньоекономічної діяльності, оптової торгівлі, надання в оренду торгових площ і нежитлових приміщень, продаж предметів мистецтва, надання послуг мобільного зв'язку. Крім того, пропонується вивести з єдиного податку всі соціальні страхові внески. Тобто "спрощенці" платитимуть всі пенсійні внески і внески до інших соціальних Фондів.

Торкнувшись питання взаємин України і Міжнародного валютного фонду (МВФ), Ярошенко повідомив, що кошти кредитів Фонду передбачається спрямувати на створення сприятливого базису для розвитку всіх галузей економіки.

"Допомога МВФ - це кредит, і його потрібно буде виплачувати... Витрачати кредити на підтримку соціальної галузі - немислиме марнотратство", - сказав міністр.

"Відмовлятися від "дешевих" грошей МВФ в умовах нинішньої економічної кризи безглуздо... Наше завдання - відновити довіру МВФ і отримати кошти, які можна буде спрямувати на стабільне зростання економіки", - резюмував Ярошенко.

Слід зазначити, що раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряд розглянув ряд законопроектів, які впливають на наповнення прибуткової частини бюджету: законопроекти про оподаткування предметів розкоші і високоприбуткових операцій. Зокрема, планується запровадити податок на квартири площею понад 300 кв м і будинки понад 500 кв м, збільшити ставки акцизного збору на престижні дорогі автомобілі (більш ніж 50 тис євро) і мотоцикли (більш ніж 10 тис євро), запровадити оподаткування яхт, літаків, вертольотів, збільшити акцизні збори на алкогольну і тютюнову продукцію.

источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх