,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Интервью Анатолия Кинаха на Эра FM
  • 26 января 2010 |
  • 13:01 |
  • shurik_k |
  • Просмотров: 14065
  • |
  • Комментарии: 2
  • |
0
2010-01-25 18:00:41
Анатолій Кінах, народний депутат України, фракція «ПР», президент УСПП

Давайте спочатку поговоримо про деякі політичні аспекти, а потім вже і про кризу, і про економіку, а можливо і про бюджет, якщо встигнемо. От після ситуації навколо комбінату «Україна» президент закликав і Тимошенко, і Януковича не провокувати конфлікти і звинуватив обидві сторони в тому конфлікті, який стався. До цього ми спостерігали конфлікт з членом ЦВК, потім були конфлікти у вищому адміністративному суді. Як ви гадаєте, на комбінаті «Україна» перелік конфліктних точок виборчого процесу обмежується, чи ще є якісь проблематичні і вразливі місця?

Руслан ПОЛІЩУК: Сьогодні наш гість народний депутат від фракції ПР, президент УСПП Анатолій Кінах.

Давайте спочатку поговоримо про деякі політичні аспекти, а потім вже і про кризу, і про економіку, а можливо і про бюджет, якщо встигнемо. От після ситуації навколо комбінату «Україна» президент закликав і Тимошенко, і Януковича не провокувати конфлікти і звинуватив обидві сторони в тому конфлікті, який стався. До цього ми спостерігали конфлікт з членом ЦВК, потім були конфлікти у вищому адміністративному суді. Як ви гадаєте, на комбінаті «Україна» перелік конфліктних точок виборчого процесу обмежується, чи ще є якісь проблематичні і вразливі місця?

Анатолій КІНАХ: По-перше, необхідно відзначити, що президент повинен не закликати, а як вища посадова особа, гарант конституції, прав і свобод громадян, разом з відповідними інститутами влади і правоохоронними структурами забезпечити цивілізований перебіг виборчої кампанії з тим, щоб панувала рівноправна політична конкуренція. І тут як раз я вимушений констатувати, що є дуже велика кількість ризиків, бо виборча кампанія, особливо з боку наших опонентів, тої же Тимошенко, перетворюється не в змагання інтелекту, програм, стратегій розвитку держави, консолідації політичної волі, ресурсів, а постійно спрямовується в площину чорного піару, ярликів, різноманітних політичних провокацій.
Тому дуже важливо, щоб незалежно від політичного кольору всі були зацікавлені, були спрямовані на те, щоб по результатам виборів у країні існувала легітимна влада, яка є авторитетною для міжнародних партнерів, якій довіряють ті виборці, які підтримують відповідного кандидата. Дуже важливо, щоб результати виборів визначав український народ, як носій влади, і результат виборів визначався не рішенням судів, не різноманітними політичними авантюрами, а волевиявленням українських виборців.
На прикладі того ж поліграфічного комбінату «Україна», і це сьогодні зафіксовано в політичній заяві ПР, і це відповідає меті створення легітимних і прозорих умов проведення кампанії, щоб контроль за діяльністю поліграфічного комбінату взяли на себе правоохоронні органи, СБУ, які забезпечили б діяльність цього комбінату, як того вимагає виборчий процес, і ніяких політичних сил на цьому комбінаті бути не має. Але в разі спроб створити про вокативний сценарій ми будемо давати відсіч в межах діючого законодавства.

Руслан ПОЛІЩУК: Після першого туру виборів на якийсь певний час найпопулярнішим політиком став Сергій Тігіпко: його сватають в свої команди обидва кандидати, які вийшли в другий тур. ПР також готова розширитися за рахунок Тігіпка, правда Микола Азаров каже, що в ПР достатньо своїх професіоналів. Погодьтеся, що і Тимошенко, і Януковичу потрібен не так Тігіпко-фахівець, як його електорат, тобто люди, які проголосували за Тігіпка. Яке реальне місце в команді Януковича може перепасти відомому банкіру?

Анатолій КІНАХ: По-перше, я формулюю свою особисту позицію. Зараз не той час, коли треба займатися політичною торгівлею за ту чи іншу посаду. Повірте моєму досвіду, сьогодні по суті талановитий працездатний український народ, який має величезні інтелектуальні, науково-технічні, промислові, географічні, природні можливості, став заручником недієздатної непрофесійної влади, про це каже вже весь світ, бо такі показники, як рівень життя населення, середня зарплатня вже найгірші у Європі. По економічним злочинам, рейдерству Україну внесли в першу п’ятірку сумнівних держав. По рівню падіння ВВП, промислового виробництва найгірші показники в Європі, включаючи СНД.
Тому, коли такі фахівці як Тігіпко, Яценюк, які повинні дуже глибоко розуміти такі процеси, мають розуміти, що немає запасу міцності, що світ йде вперед, і надо зараз об’єднатися всім прагматичним, відповідальним, високопрофесійним силам, незалежно від посад і кон’юнктури, і зробити все, щоб після виборів ми мали шанс сформувати більш якісну високопрофесійну системну владу. Я маю надію, що він визначиться з цього приводу, і ми будемо працювати командними методами, бо глибина проблем така, що їх не вирішить один президент той чи інший. Тут необхідно робити все, щоб об’єднати зусилля президента, дієздатного парламенту, уряду і НБУ. А кадрова політика, і ми про це казали неодноразово, повинна бути не по принципу свій-чужий, а по професійним якостям, по досвіду людини, по можливості виконувати відповідально свої функції. Я впевнений, що Тігіпко знайде гідне місце, если він розуміє ці проблеми адекватно.

Руслан ПОЛІЩУК: В нашій політиці рідко так буває, щоб одна і та ж сама особа влаштовувала одразу двох конкуруючих між собою політиків. Як ви вважаєте, чи зможе той же Тігіпко, той же Яценюк запропонувати новий формат нових політичних стосунків саме з домінуванням ідеї, а не особистостей? Зрозуміло, що якщо Тігіпко вирішить йти у велику політику, йому доведеться створювати свою партію, але зрозуміло вже, що це не буде якась ідеологічна партія, яка буде ідеологічно відрізнятися від інших, це знову буде партія однієї особистості, а таких партій в нас, погодьтеся, досить багато.

Анатолій КІНАХ: Я погоджуюсь з вами, що в нас є дуже велика проблема, що в так званій політичній еліті, в структурах влади немає розуміння, що є поточна кон’юнктура, а є стратегічні питання, від яких залежить майбутнє держави, людей, розвиток економіки. І коли мова йде про необхідність захистити енергетичну безпеку України, чи прийняти держбюджет на поточний рік, чи сформувати прозорі цивілізовані земельні відносини, чи підсилити інноваційну політику, захистити свій внутрішній ринок, підтримати національного експортера, то навколо цих питань необхідно об’єднуватися всім незалежно від кон’юнктури. Є таке поняття як економічний патріотизм, на основі якого будується розвиток всіх інших держав.
Тому я впевнений, що таку ідеологію надо відпрацьовувати, бо незалежність держави це не тільки кордон, символіка чи гімн, незалежність держави у сучасному світі визначається консолідацією влади і суспільства навколо захисту національних економічних і політичних інтересів, а це високий рівень якості життя людей, і це безумовно вміння захищати стратегічні питання. От навколо цього надо формувати нашу ідеологію, і я впевнений, що інших сценаріїв немає, і я б дуже хотів, щоб в цій ідеології перше місце займала стратегія національної єдності.

Руслан ПОЛІЩУК: Політичні експерти зазначають, що перший тур виборів показав тривожну тенденцію небажання, а можливо навіть і неспроможності кандидатів сформувати ці чіткі та зрозумілі для людей стратегічні цілі для України взагалі і розробити програми ефективної боротьби з соціальними вадами та систему реагування на виклики сучасного світу. Вас не турбує, що і другий тур може залишити відчуття отакої інтелектуальної та ідейної порожнечі?

Анатолій КІНАХ: Не тільки турбує, я це вже відчуваю. Виборча кампанія замість змагання інтелекту, програм, стратегії розвитку, методів подолання кризових явищ знову звертається в площину звинувачень, ярликів і чорного піару. На жаль, в Тимошенко дуже мало можливостей продемонструвати позитивний результат своєї діяльності як державного діяча, і це дуже загрозливо, бо держава не може жити по принципу сьогодні на сьогодні. Як можна було допустити, щоб Україна сьогодні була єдиною державою в Європі, яка не має антикризової програми, яка розпочала рік без затвердженого закону про держбюджет, без параметрів валютно-курсової, грошово-кредитної політики, без чітких намірів у соціальній політиці. Такі речі неприпустимі, і тому для того, щоб перемагати в дуже конкурентному середовищі, де фактично кожен народ, кожна держава виборюють своє місце під сонцем, надо мати стратегію розвитку, яка відповідає національним інтересам, надо вміти концентрувати політичну волю, ресурси, вміти захищати своє місце на світовому економічному і політичному просторі. Це має сьогодні бути в основі, така стратегія нам конче необхідна. І тут ще дуже важливо, що після її затвердження вона повинна виконуватися, незалежно від складу парламенту чи уряду, бо мова йде про пріоритетні питання держави.

Руслан ПОЛІЩУК: Зрозуміло, що важливі стратегічні питання, які можна було б запропонувати людям, могли б бути дуже гарно висвітлені і обговорені під час так званих теледебатів. Громадські організації закликають кандидата в президенти Януковича все ж таки взяти участь в теледебатах з Тимошенко. До речі, ваш лідер позиціонує себе як сучасного європейського політика, відданого демократії. І навіть якщо пригадати 2004 рік, то в тих умовах, наближених до революційних, Янукович і Ющенко проведи дебати, і багато хто вважав, що вони принесли Януковичу достатньо позитивні результати. Чому він сьогодні змінив своє відношення до дебатів і не бачить в них потрібності?

Анатолій КІНАХ: Я впевнений, що в нього вистачить досвіду вести дебати, бо ця людина двічі очолювала уряд, багато років очолювала одну з найпотужніших областей України, але, як підтверджують реалії, розвиток ситуації, Тимошенко сьогодні в дебатах демонструє небажання дати об’єктивну оцінку соціально-економічному стану держави…

Руслан ПОЛІЩУК: Але ж її можна примусити зробити об’єктивну оцінку…

Анатолій КІНАХ: Небажання сформувати спільні, консолідовані напрямки подолання кризових явищ, розвитку держави. Все це зводиться на дуже примітивний, цинічний і брудний рівень брехні, пересмикування фактів, образ ярликів і так далі. В такому напрямку ми змагатися не будемо, тому це і є основою позиції кандидата Януковича. Я впевнений, що з цього приводу і з точки зору захисту етики і культури дискусії він обов’язково буде мати підтримку і в суспільстві. Ось головна причина, а не те, що хтось чогось побоюється.

Руслан ПОЛІЩУК: В разі обрання Януковича президентом дострокові парламентські вибори можливі у травні. За словами кандидата, це станеться, якщо парламент не об’єднається навколо його програми. Про що вам кажуть парламентські тенденції? Якщо Янукович все-таки стане президентом, на які фракції можна розраховувати щодо виконання програми кандидата? І взагалі чи вдихнуть нового повітря в приміщення Верховної Ради ці дочасні вибори, якщо вони відбудуться цього року?

Анатолій КІНАХ: Наша позиція відповідає і інтересам суспільства і економіки держави. Ми не маємо запасу часу, аби поглиблювати протистояння. Дуже важливо, щоб після легітимних виборів президента в максимально стислі терміни ми зробили все, що можливе, по створенню в парламенті дієздатної коаліції, сформували на цій основі більш професійний і відповідальний уряд не по принципу свій-чужий, а по професійним признакам, по досвіду і можливості людей виконувати державницькі функції з тим, щоб у стислі терміни затвердити збалансований якісний держбюджет 2010 року, який би дав можливість не тільки долати кризові явища, а й розвитку, який би дав можливість в дуже стислі терміни навести лад в дуже ризикованих відносинах, які склалися сьогодні з РФ в газовому секторі, бо ці угоди, які підписані урядом Тимошенко, протирічать нашим інтересам. Дуже важливо не забувати про таке поняття як інноваційна політика, конкурентоспроможність, величезні проблеми після вступу в СОТ без адаптації економіки, бо ми втрачаємо економічний простір. І цим надо займатися негайно, враховуючи той факт, що по рівню купівельної спроможності Україна втратила фактично 40% тільки за минулий рік, а там, де не буде платоспроможного ринку, де не буде попиту, не буде і економіки, і це також надо вирішувати на основі створення більш ефективних умов, робочих місць, підтримки малого і середнього бізнесу. Тому ми проти тих дострокових виборів, про які так багато кажуть. Це крайній вихід. Тільки если ми не зможемо знайти можливість на базі діючого парламенту створити нову коаліцію, його однозначно надо розпускати і проводити дострокові вибори, але треба зробити все, щоб це було на більш якісному виборчому законодавстві, починаючи з відкритих партійних списків і елементів введення мажоритарної системи на рівні місцевого самоврядування, щоб сформувати більш якісну, більш відповідальну владу. Але це буде крайній вихід з точки зору розпуску парламенту, це буде дуже велика ціна для держави, бо в разі розпуску ми знову викреслюємо мінімум рік, а це неприпустимо.

Руслан ПОЛІЩУК: Давайте подивимось на нашу країну з точки зорну найближчих сусідів. Сьогодні нібито вичерпався конфлікт навколо вірчих грамот посла Росії Михайла Зурабова. Раніше повідомлялось, що російська сторона намагалася уникнути загальноприйнятної процедури. Ви минулого тижня, наскільки я знаю, відвідали Росію, де зустрічалися з колегами підприємцями, політиками. Як росіяни взагалі ставляться до наших виборів і що вони кажуть в неофіційних колах? Як коментують росіяни наші демократичні особливості?

Анатолій КІНАХ: Да, я відвідав з робочим візитом Москву, де ми провели засідання міжнародного конгресу промисловців і підприємців. Я очолюю раду цього конгресу, в якому порядку 40 держав Європи, Балтії, СНД, Азії. До речі, це підкреслює велику повагу до України з боку наших партнерів, бо всі визнають наші великі потенційні можливості. В розмовах я відчув велику жаль з приводу показників, найгірших в Європі. Але є бажання співпраці.
Що стосується Росії, нам надо раз і назавжди зрозуміти, що Росія захищала і буде захищати свої національні інтереси, бо це головна функція держави, і тут не можна ображатися чи не ображатися, надо вміти так сформувати свою позицію, так відбудувати аргументацію, щоб перемагати в цій конкуренції. Незважаючи на те, що нанесено дуже багато вдарів, є дуже потужний фундамент взаємної довіри України і Росії. Це століття співпраці, перемог, дуже трагічних сторінок, духовні, релігійні зв’язки, дружні, родинні.
Коли я з ними розмовляю на такому рівні, то відчуваю, що там є розуміння необхідності зберегти цей фундамент, а на його основі формувати рівноправні сучасні умови праці двох незалежних держав. Безумовно вони втратили менше в період кризи, Росія увійшла в 2010 рік з бюджетом, ти м більше, вони зараз затверджують бюджет не на рік, а на три роки, є дуже непогані тенденції з точки зору підсилення інвестиційної політики. На жаль, ми сьогодні в 2,5 рази поступаємось в офіційних показниках по рівню середньої зарплати Росії, Росія вже вдвічі більше фінансує з бюджету кожного росіянина в таких галузях як освіта, медицина. Тому надо працювати. Я радий, що посол пан Зурабов прибув у Київ, що перероблені вірчі грамоти, як цього вимагає міжнародне право, і я думаю, що це той крок, який повинен відновлювати взаємну довіру і формувати стратегічні умови подальшої співпраці.

Руслан ПОЛІЩУК: Президент Ющенко каже, що обидва наші кандидати в президенти це не український проект. На його переконання, Тимошенко і Янукович однакові. Скажіть, а для росіян вони теж однакові, чи все ж таки вони мають якісь принципові відмінності?

Анатолій КІНАХ: Коли мова йде про міждержавні відносини і національні інтереси, національну безпеку, то там немає особистих симпатій чи антипатій. Я впевнений, що росіяни сприймають Тимошенко, що вона зробила великі поступки, які йдуть всупереч національним інтересам України.

Руслан ПОЛІЩУК: Ви маєте на увазі газові домовленості чи ще щось?

Анатолій КІНАХ: В першу чергу газові домовленості, які по суті ведуть базові галузі до банкрутства. Ну, наприклад, «Газпром» вже офіційно об’явив після нового року, що ціна газу доля України в 2010 році буде на рівні 300-310 доларів на кордоні Україна-Росія. Це означає, що абсолютна більшість хімічних підприємств України стають збитковими. Виникають величезні проблеми в металургійному комплексі, в ЖКГ. Урядом нічого не робиться, щоб створити більш рівноправні умови і не формувати умови шокової терапії, бо такі речі неприпустимі. Тому Росія дивиться на тих чи інших кандидатів в Україні в першу чергу з точки зору своїх національних інтересів, незалежно від фамілії. І дуже важливо, щоб ці кандидати проводили проукраїнську політику, але не емоціями, не образами, а вмінням сучасними методами захищати свої національні інтереси.

Руслан ПОЛІЩУК: Не можу не згадати свіжу доповідь ООН, в якій йдеться про те, що країни СНД, до яких неформально належимо і ми, поступово долають наслідки економічної кризи, і в 2010 році ми маємо відчути загальноекономічне зростання. Вони нам прогнозують цифру в 1,7%, хоча в ООН попереджають про ще одну можливу рецесію кризи, що знову ж таки негативно вплине і на нашу економіку. Як ви прокоментуєте прогнози ООН і реальний стан економіки? Чи буде готова наша країна до повторної кризи?

Анатолій КІНАХ: Безумовно українська економіка дуже залежить від зовнішньоекономічної і політичної кон’юнктури. Біля 50% нашого ВВП формують експортери, в першу чергу гірничо-металургійний, хімічний, аграрний комплекси, машинобудування, та транспортні послуги, і в разі коли на світових ринках знижується попит на нашу продукцію, ми це дуже болісно відчуваємо. Для того, аби долати кризові явища, нам треба не тільки підвищувати конкурентоспроможність експортерів, а й дуже серйозно зміцнювати внутрішній ринок. Із загального обсягу металургійного виробництва в нас як мінімум 80% спрямовується на експорт, і лише 15-20% споживається в Україні, тому нам дуже важливо задіяти інфраструктурні проекти будівництва житла, транспортної інфраструктури, бо коли є внутрішній попит, національна економіка більш захищена від коливань на світових ринках.
Тому ми і наполягаємо, щоб в максимально стислі терміни з врахуванням результатів виборів Україна мала збалансований якісний державний бюджет 2010 року, необхідно мати чітку перспективу розгортання подій в банківському секторі, як буде змінюватися вартість кредитних ресурсів, бо сьогодні зашкалює до 30% річних, і по суті ізолюється вся реальна економіка, громадяни від доступу до кредитних ресурсів, яка буде валютно-курсова політика, програми імпортозаміщення, захист внутрішнього ринку, чіткі соціальні програми, пенсійна реформа, земельні відносини. Все це необхідно для того, щоб відбувалися оці позитивні прогнози ООН. До речі, всі держави знижують фіскальний тиск, здержують вартість кредитних ресурсів, вдосконалюють державний протекціонізм. Тому ми не маємо часу на протистояння, на спроби взаємного знищення. Надо об’єднувати все, що в нас есть, концентрувати можливості і відпрацьовувати такі системні заходи, які дають можливість змінити динаміку на позитивну.

Руслан ПОЛІЩУК: Не можу не згадати ще одне економічне дослідження: за рівнем економічних свобод Україна сьогодні посідає 162-ге місце з 179-ти країн світу. Для порівняння, в минулому році в нас була 152-га позиція, на 10 щаблів вище. Це найгірший в Європі результат: з поміж усіх європейських держав Україна посідає останнє, 43-тє місце. Цей рейтинг складається за показниками економічних свобод, зокрема фіскальної, свободи від корупції. Ми всі добре розуміємо, що з цими поняттями в нас великі проблеми. Чим ви поясните такий поганий стан?

Анатолій КІНАХ: Ті незалежні дані, які публікуються в нас, ООН, Світовий банк, інші незалежні експерти, які дуже серйозно, з великою стурбованістю фіксують падіння якісних характеристик розвитку нашої держави, бо до цього можна ще додати найвищі в Європі темпи скорочення населення, найвищу в Європі і Середній Азії динаміку захворювання на ВІЛ СНІД. Тобто зараз всім треба зрозуміти, що ми гаємо час, втрачаємо можливості, і як раз на це спрямована наша сьогоднішня робота. Я впевнений, що це повинно нас об’єднувати. Ніхто не вирішить наші проблеми – ні Брюссель, ні Вашингтон, ні Москва. Тільки наша воля і наша праця.

СЛУАЧ: Николай Иванович, Луганск. Вот вы часто бываете на «Эре», на телевизионных шоу. Скажите, как вы воспринимаете, когда вас вечно оскорбляют, а сегодня уже добрались и до Януковича: в журнале «Экономист» фраза Тимошенко, когда она отзывается о Януковиче. Неужели вы не можете поставить вопрос? Или они будут воспринимать вас и прекращать вот эти оскорбления, или…

Руслан ПОЛІЩУК: Зрозуміло. Здається, Анатолій Кирилович менше за вас переймається цим питанням.

Анатолій КІНАХ: Я разделяю возмущение, потому что то, что мы так много теряем и в нашем развитии, и в уровне жизни людей, это связано с низким уровнем дискуссий, которые мы наблюдаем в ходе избирательной кампании в различных телешоу типа «Свободы» и так далее. Выборы это уникальный момент, чтобы разобраться в реальном состоянии дел. Это как в медицине – будешь знать температуру, давление больного, поставишь ему точный диагноз и вылечишь его. Нельзя врать людям, надо давать четкий, системный, деполитизированный диагноз того, что у нас происходит, как на этой основе формировать антикризисные действия, как формировать условия для развития. А когда это подменяется ложью, оскорблениями, фальсификациями, это абсолютно недопустимо. Тут идет речь не только о личных оскорблениях, а об авторитете государства. Когда президент называет премьера воровкой и бомжем, а она его в ответ называет предателем национальных интересов и крышей для коррупции, весь мир хватается за голову. И кто нас будет уважать после этого?

СЛУХАЧ: Добрый вечер. Есть такая тенденция, что все нормальные страны, чтобы преодолеть кризис, снижают процентные ставки по кредитам. Это очень волнует всех людей Украины.

Анатолій КІНАХ: Вы абсолютно правы. Еще в конце 2008 года все государства приняли как раз те меры, о которых вы сказали, потому что когда в условиях кризиса снижается спрос на продукцию, снижаются цены, все делают все по максимуму, чтобы не допустить падения национальной экономики. Были приняты серьезнейшие решения, например, Россией, которая снизила с 1 января 2009 года налог на прибыль с 25 до 20%, налог для малого и среднего бизнеса с 15 до 5%. ЕС принял жесткие меры и установил стоимость кредитных ресурсов не более чем 2-3% годовых, по сравнению с нашими 30% это просто фантастика. Немцы платят каждому немецкому гражданину премию за покупку автомобиля в размере 2,5 тысячи евро.
Мы сегодня платим, как страна, огромную цену за то, что за весь 2009 год так и не была принята антикризисная программа, когда НБУ занимается взаимными обвинениями, теряет время, и огромные ресурсы превращаются во внешний и внутренний национальный долг.

Руслан ПОЛІЩУК: Зрозуміло, що корупція, слабкість і недорозвиненість нашої фінансової системи, а також можна згадати бюрократичні перепони, а ви ще сказали про фіскальну політику. З одного боку зрозуміло, що більша відповідальність за ці речі лежить на уряду, але ж рішення в нас ухвалюються не лише урядом чи в секретаріаті президента, вони ухвалюються і в парламенті, а в парламенті ваша політична сила має найбільшу фракцію. Історія показує, що з принципових питань час від часу вдається домовлятися навіть з політичними опонентами. Ви не розділяєте відповідальність за такий стан в країні з тими політичними силами, які підтримують уряд?

Анатолій КІНАХ: Однозначно розділяю, бо влада це в першу чергу відповідальність, а парламент це вищий законодавчий орган влади. Сьогодні в парламенті зареєстровано велика кількість проектів законів, постанов, які спрямовані на подолання кризових явищ, як раз по тим темам, про які сьогодні вже було сказано. По нашій ініціативі був прийнятий закон про подолання кризових явищ в промисловості, в будівництві, які по суті введені в дію на початку 2009 року, але не виконуються.

Наприклад, надо було добудувати в 2009 році житлові будинки з технічною готовністю на 1.01.09 70% і вище. Провели інвентаризацію, це 140 тисяч квартир. Програма зірвана урядом. Що робить прем’єр? Роз’їжджає по державі, шукає житлові будинки, які здаються, до яких уряд не має ніякого відношення, бо це за рахунок громадян-інвесторів чи місцевих бюджетів, потім вручається десяток ключів і заявляється, що уряд виконує антикризову програму. А 140 тисяч недобудованих квартир знаходяться в страшному становищі. Такі речі неприпустимі.

Сьогодні ми готові підтримати всі розумні, системні, професійні дії, але ми ніколи не підтримаємо авантюризм, непрофесіоналізм, ситуацію, коли держбюджет перетворився у виборчий фонд окремо взятої політичної структури. Уряд і бюджет повинні працювати на всю державу, весь народ і всю економіку.

СЛУХАЧ: Евгений Георгиевич, Донецкая область. И мне и вам понятно, что в Донецкой и Луганской области вся власть находится у ПР от исполкомов до избирательных участков. Мне непонятна агрессивная и, на мой взгляд, хамская реакция ПР на приезд грузинских наблюдателей. Я был в свое время зампредседателя УВК и знаю, как можно честно или нечестно вести избирательную кампанию. Если ее ведут честно, то хоть 20 наблюдателей будет, но никто ничего не найдет и не увидит. Меня удивляет эта реакция на грузинских наблюдателей, и я хотел бы услышать ваши объяснения.

Анатолій КІНАХ: Спасибо за актуальный вопрос. Я абсолютно разделяю вашу точку зрения. Когда речь идет о честной избирательной кампании, это должно быть делом всех избирателей и всех политических сил, которые участвуют в выборах. Но что касается так называемых наблюдателей из Грузии, суть в том, что в первом туре приняли участие около 3,5 тысяч международных наблюдателей из ЕС, ОБСЕ я ряда других государств. Заявка на грузинских избирателей была подана в числе порядка двух тысяч. Когда начали разбираться, то большинство этих людей без постоянного места работы, без постоянного места жительства, молодые, спортивного вида, многие документы сформулированы с грубыми нормативными нарушениями, плюс информация, которая имеет специальный характер, которая подтвердила, что цель их появления в Украине далека от наблюдения за выборами. ЦВК совершенно справедливо приняла решение о недопущении их в качестве наблюдателей. Если мы будем видеть такие факты дальше, мы будем жестко им противодействовать.

СЛУХАЧ: Здравствуйте. Виктор, Киев. Мы, рядовые граждане, с интересом наблюдаем за вашими разговорами. Вы все так интересно говорите, что представители БЮТ, что ваши представители, но мы не понимаем, какая разница между вами. Для нас вы одинаковы. Не могли бы вы рассказать больше о подводных течениях: ведь за Януковичем и за Тимошенко кто-то стоит. Почему вы не можете объединиться, если у вас так много общего?

Анатолій КІНАХ: Я понимаю тревогу, которая прозвучала в вашем вопросе. Кстати, это было предметом моих дискуссий с Ющенко еще 3-4 года назад, когда я был вынужден сказать, что он нарушает функции главы государства, потому что когда президент начинает работать по принципу чем хуже, тем лучше, он уже не имеет права на этот статус, что и подтвердил народ в первом туре выборов по отношению к его кандидатуре. Что касается различий, то поверьте моему опыту, я работал в пяти правительствах, в том числе премьер-министром за эти 18 лет. Для меня важнейшим принципом есть то, что власть не имеет права врать людям. Когда Тимошенко говорит о том, что у нас нет кризиса, что мы выполняем антикризисную программу в строительстве жилья, что буквально через пару месяцев кризис завершится, когда она в рамках избирательной кампании разъезжает по областям и раздает автомобили, делает финансирование из бюджета, превращая бюджет в свой избирательный фонд, я эти действия не воспринимал и воспринимать не буду, особенно когда речь идет о власти. Власть не имеет права работать по принципу чем хуже, тем лучше, или превращать государственные интересы в свои личные амбициозные цели. Мы призываем всех сегодня работать не по принципу разрушения и взаимного уничтожения, а по принципу объединения страны.

СЛУХАЧ: Добрый вечер. У меня вопрос к ведущему: вот в данный момент Кинах выступает…

Руслан ПОЛІЩУК: Все, вибачте, ви не вклалися у свій час. Пане Анатолію, якби ви були радником нового президенту, які б ви дали йому поради, що треба зробити в першу чергу?

Анатолій КІНАХ: В першу чергу новий президент повинен навести лад в кадрових питаннях, на посадах повинні працювати високопрофесійні досвідчені люди. По-друге, жорстка боротьба з корупцією, і по-третє, треба зробити все, щоб консолідувати навколо цих питань суспільство, волю, резерви і забезпечити сталий розвиток.

Руслан ПОЛІЩУК: Дякую вам за участь в нашій програмі.

источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх