,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Лікар: панікувати не слід, а панацеї немає
  • 4 ноября 2009 |
  • 14:11 |
  • MozGoPrav |
  • Просмотров: 31260
  • |
  • Комментарии: 2
  • |
0
Лікар: панікувати не слід, а панацеї немає


Міфи про епідемію грипу в Україні на рівні з офіційною інформацією сколихнуло суспільство.

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі Євген Комаровський, авторитетний лікар, автор декількох медичних книжок, терапевт з тридцятирічним стажем прокоментував ситуацію, яка склалася в українському суспільстві навколо грипу.


Бі-Бі-Сі: Як Ви оцінюєте інформацію про інфекційні захворювання від політиків та високопосадовців, яка лунає щодня про кількість хворих та померлих, і реакцію на ці заяви людей?

Євген Комаровський: Враження таке, що суспільство саме по собі, а політики самі по собі. Якщо я бачу навколо себе людей, які бігають від однієї аптеки до іншої, і при цьому на бачу хворих на грип, то мені якось не зрозуміло. Виникає багато питань: що сталося? Чому? Звідки ноги у цієї паніки?

Бі-Бі-Сі: І що насправді це грип чи гостре респіраторне захворювання?

Євген Комаровський: Але ж грип це теж гостре респіраторне захворювання, просто це один з його різновидів. Мені здається, що люди не розуміють головного, що в усі часи люди помирали від запалення легень. І це головна причина смерті людини. За американською статистикою, нинішній грип дає смертність 0,4 відсотка. Точних даних немає, це приблизно. Це означає що з тисячі – чотири людини помирає. А ось вчора вранці повідомили, 200 тисяч захворіли – 60 померло, то за світовою статистикою мало вмерти 800 людей, а не 60!

Бі-Бі-Сі
: А як Ви прокоментуєте ситуацію а західних регіонах, де за статистикою на Закарпатті на 2 листопада кількість хворих збільшилася до 4,5 тисяч осіб. У цьому регіоні двоє померлих. На Тернопільщині по області захворіли 30% медичних працівників. На Івано-Франківщині з 2 листопада оголошено найвищий рівень небезпеки розповсюдження грипу. Зокрема, кількість хворих така, що для їхнього розміщення готують спортзали та військові частини.

Євген Комаровський: Без сумніву, що на Західній Україні є епідемія гострих респіраторних вірусних інфекцій. Якби ми взнали від тих, хто це контролює точно, що це за інфекції, ми могли б що-небудь коментувати. Основна маса людей успішно видужує. Інша справа, що усі ці люди в жахливому стресі.

Бі-Бі-Сі: Зараз люди обговорюють найфантастичніші версії, ми чули від Інни Богословської про легеневу чуму, яка цього літа була в Китаї, пізніше вона це спростувала. Але розмови про цю хвороби продовжуються. Зокрема, у транспорті люди говорять про розприскування з гелікоптерів якихось препаратів по боротьбі з інфекцією. Як Ви це прокоментуєте, можете внести ясність для авторів і слухачів таких чуток?

Євген Комаровський: Слово “легенева чума” це просто якийсь жахливий піар, про це навіть говорити соромно. Це хвороба ці стовідсотковою смертністю, при цьому від захворювання до смерті проходить менше доби. Ну, не може людина з легеневою чумою звернутися ПІЗНО. Там пізно не буває. Якщо людина дожила до четвертого дня – це просто смішно, такого в історії медицини не описано.

Бі-Бі-Сі: А що робити конкретній людині, коли в аптеках ажіотаж, преса інформує про смертність, люди ходять на вулицях та у транспорті в респіраторних масках, як убезпечити рідних та себе від інфекції, і при цьому не піддаватися паніці?

Євген Комаровський: Вірусні інфекції це те, що нічим не лікується, ну, нічим!!! Вона проходить само собою, для цього треба більше пити, менше нервувати, дихати прохолодним вологим повітрям, тепліше одягатися. Більше нічого не потрібно. Головне зрозумійте організм за 5 днів виробляє імунітет до вірусу грипу, і бореться з ним. От і все!!

Бі-Бі-Сі: Роз’ясніть ситуацію з ліками, чи виправдана біганина по аптекам за противірусними препаратами, якими ліками можна себе убезпечити, чи дійсно розрекламованй «Таміфлю» є панацеєю для України?

Євген Комаровський
: Дивна ситуація, адже противірусних ліків з доведеною ефективністю дуже мало, практично немає. Відносно вірусу грипу – єдиний препарат – це таміфлю Але він потрібний не всім. Його потребують ті, в кого життя під загрозою, коли тяжка форма хвороби , коли людина похилого віку, хворіє на астму та діабет. Для основної маси людей "Таміфлю" не має ніякого сенсу.

Євгенія Клочко
Бі-Бі-Сі, Київ

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх