,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Чи вшанує влада української столиці засновника УПА?
0

У Києві буде пам‘ятник Бандері? 23 травня, у День героїв, колишні вояки УПА та їх прибічники збираються в Києві агітувати за спорудження поблизу Золотих воріт пам’ятника Степану Бандері. Чимало жителів столиці, зокрема і поляки, обурені такою ініціативою та сподіваються, що її реалізовано не буде, – пишуть Пьотр Косцинський і Тетяна Серветник у польській Rzeczpospolita.

У Києві назріває великий скандал через пам’ятник Степану Бандері. Вояки УПА хочуть, щоб його поставили в центрі міста.

«Ми відправили прохання у цій справі до міської ради. Проект монументу знаходиться на стадії розробки. Це має бути триметрова кам’яна брила, на якій буде викарбуване його обличчя і напис ‘З нагоди 100-річчя з дня народження Степана Бандери’», – каже Rzeczpospolita Володимир Підіпригора з Київського крайового братства вояків ОУН-УПА.

Він заперечує інформацію «Газети по-київськи», яка написала, ніби ця організація 23 травня збирається самовільно встановити пам’ятник Бандері, причому в самому центрі – на Європейській площі.

«Це непорозуміння. Ми хотіли, щоб монумент поставили у сквері поблизу станції метро «Золоті ворота». 23 травня – у день, коли ми вшановуємо пам’ять героїв національно-визвольної боротьби – ми закликаємо до більшої підтримки нашої ініціативи», – підкреслює Підіпригора.

Золоті ворота – це відреставрована славнозвісна середньовічна брама на в’їзді до міста. Поблизу неї знаходиться польське посольство. Степан Бандера (1909-1959) був одним із лідерів Організації Українських Націоналістів та співзасновником УПА, відповідальної за вбивство тисяч поляків під час Другої світової війни. Однак пам’ятники йому стоять, зокрема, у Львові і Тернополі.

«Протягом багатьох років ми ведемо дискусії та виступаємо проти вшанування Бандери, який приніс Україні більше лиха, ніж слави. Ми намагатимемося запобігти акції УПА. Спорудження пам’ятника Бандері в Києві, так само як і в інших українських містах, недопустиме. Якщо його прихильники хочуть, нехай ставлять пам’ятники на його могилі – і то дуже маленькі і скромні», – нервується у розмові з Rzeczpospolita Юрій Короткін, заступник глави Ради українських ветеранів Другої світової війни.

Українські поляки шоковані. «Я обурений, що з’являються такі ідеї, – сказав Rzeczpospolita глава Спілки поляків України Станіслав Костецький. Але він також вважає, що монумент у Києві скоріше за все не з’явиться. – Українська столиця до ідей, представлених Бандерою та його рухом, завжди ставилася негативно, і я не думаю, що тут дуже велика кількість прихильників спорудження пам’ятника. Зовсім інакша ситуація на заході країни», – сказав він.

Пьотр Косцинський, Тетяна Серветник, Rzeczpospolita (Польща) // 18:37 21-05-2009
источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх