,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Заборонено критикувати СРСР?
0
В Росії саджатимуть за критику СРСР? Державна Дума Росії невдовзі розгляне законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за відмінне від офіційного трактування історії Великої вітчизняної війни. В запропонованому вигляді він міг би стати особливо небезпечними для істориків та письменників, – пише Юстина Прус у польській Rzeczpospolita.

На розгляд Державної Думи Росії представлено законопроект, що передбачає кримінальну відповідальність за реабілітацію нацизму та применшення ролі СРСР у перемозі над фашистами.

Запропоновані поправки до карного кодексу передбачають покарання за спроби піддати сумніву вирок Нюрнберзького трибуналу та «називати злочином діяльність антигітлерівської коаліції». За такі дії має загрожувати штраф у 300 тис. рублів (близько 70,5 тис. грн.) чи до трьох років позбавлення волі. У випадку, коли злочин скоєний публічною особою чи здійснюється за посередництва ЗМІ – цифра «три» змінюється на «п’ять». Тобто – 500 тис. рублів (близько 117,5 тис. грн.) або п’ять років ув’язнення.

«У Західній Європі існують подібні закони, які передбачають покарання за так зване «заперечення Голокосту», - розповідає Rzeczpospolita один з авторів поправок, депутат Павєл Крашенніков. – Ми також хочемо захищати себе», – додає він. За попередніми повідомленнями, на розгляд Думи має бути також представлений законопроект стосовно запобіганню реабілітації нацизму на території колишніх республік СРСР.

Проект поправок на розгляд парламенту представила група депутатів урядової партії «Єдина Росія» у відповідь на заклик міністра з надзвичайних ситуацій Сєрґєя Шойгу. Проект розглядатимуть 12 травня. «Парламент повинен ухвалити закон, що передбачатиме кримінальну відповідальність за заперечення перемоги СРСР у Великій вітчизняній війні», – говорив він у лютому.

Прихильники цих змін звинувачують країни Балтії та Україну в створенні культу місцевих підрозділів СС та угруповань, які боролися на боці німців з Радянським Союзом. Ще більше їм не подобаються тенденції до розвінчання міфів та відкидання версії історії, відповідно до якої Червона Армія несла виключно свободу і мир. Країни Балтії вважають, що вони були окуповані.

«Ці норми – небезпечно туманні, – висловлює свою думку в інтерв’ю Rzeczpospolita політолог Алєксєй Макаркін. – У нас уже є закон про боротьбу з екстремізмом та положення в карному кодексі, які вичерпно охоплюють цю проблему, – каже він. – Ці поправки нічого не змінюють. Але вони могли б стати небезпечними для істориків чи письменників, – додає він. – Чи злочинцями визнали б також Алєксандра Солженіцина та Василія Ґроссмана, які писали про сталінські злочини?»

«Не думаю, що поправки будуть збережені в такому вигляді, – каже політолог Ніколай Петров. – Але на розголосі навколо них можна збити пропагандистську піну», – пояснює він.

Депутати поспішали, щоб встигнути до 9 травня, коли росіяни відзначають День Перемоги, тобто річницю перемоги над фашистами у 1945 році. «Для росіян – це найважливіше свято, пам’ять про війну – це нитка, яка об’єднує суспільство, це фундамент ідентичності», – пояснює Петров. У цій перемозі було дуже багато героїзму і терпіння, але плекаючи її культ, Росія воліє замовчувати чорні плями. Влада робить усе, щоб у пам’яті про війну не з’явилися тріщини. І цьому служать все гучніші з року в рік святкування чи нові законодавчі ідеї.

Такою тріщиною – на думку теперішньої влади – було б, зокрема, і висвітлення фактів про Катинський розстріл. Москва, як вогню, боїться оприлюднення інформації про організаторів розстрілу – Йосифа Сталіна та НКВС. Учора московський суд відхилив апеляції «Меморіалу» на винесені раніше вироки суду в останніх трьох справах про реабілітацію польських жертв.

Оригiнал матерiалу:
http://www.rp.pl/artykul/302263.html…

источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх