,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


На Хмельниччині Президент України взяв участь у церемонії перепоховання останків військовополонених, полеглих у Другій світовій війні
0

Президент України Віктор Ющенко у м. Славута Хмельницької області на Міжнародному кладовищі «Поле пам'яті» взяв участь у церемонії перепоховання останків військовополонених, полеглих у Другій світовій війні - жертв фашистського концентраційного табору «Шталаг №329» та концентраційного табору «Грослазарет-301».

У заході взяли участь ветерани Другої світової війни, Міністр оборони України Ю.Єхануров, заступник Глави Секретаріату Президента України Р.Безсмертний, Начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України С.Кириченко, Командувач Сухопутних Військ Збройних Сил України І.Свида, голова Хмельницької обласної державної адміністрації І.Гавчук, голова Вінницької обласної державної О.Домбровський, військовослужбовці Збройних Сил України, представники громадських організацій, релігійних конфесій.

Глава держави та учасники заходу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали до центрального монументу Меморіалу вінки та квіти.

У рамках заходу за воїнами, загиблими у фашистських концтаборах, представниками різних релігійних конфесій була відслужена панахида.

Після проведення панахиди в братську могилу були опущені останні шість домовин з останками загиблих. Учасники церемонії віддали останні почесті загиблим воїнам та кинули до братської могили по жмені землі. Церемонія завершилася виконанням Державного Гімну України, що супроводжував військовий салют, та маршем воїнів почесної варти.

У церемонії перепоховання взяли участь близько 2,5 тисяч місцевих жителів.

ДОВІДКА

Протягом 1941-43 рр. на території військового містечка на околиці м. Славута існував центральний концтабір Правобережної України для поранених та хворих радянських військовополонених. За приблизними даними, в цей період у концтаборі було знищено майже 150 тисяч людей. Меморіал «Поле пам'яті» був створений у 2006 році на місці масових захоронень у «Грослазареті-301».

За ініціативою Президента України В.Ющенка, під гаслом «Єдина Європа - спільна пам'ять» 2 вересня 2007 року тут відбулося перепоховання останків 122 жертв нацистських концтаборів та 123 жертв таборів НКВС. 2 вересня 2008 року було перепоховано останки 993 радянських військовополонених, загиблих у німецькому концтаборі у Вінниці, та 226 військовополонених німців, померлих у таборі НКВС у селищі Пуща-Водиця.

источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх