,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


На пам'ятник Голодомору пішло більше грошей, ніж дітям-сиротам
  • 18 ноября 2008 |
  • 14:11 |
  • нах... |
  • Просмотров: 25091
  • |
  • Комментарии: 12
  • |
0
У суботу, в день пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років, у Києві відкриють першу частину Меморіалу жертвам голоду, на який з держбюджету виділили 133 млн грн.

Брати участь у відкритті меморіалу буде Президент Віктор Ющенко, відзначив член комісії з організації Дня пам'яті Володимир Телищак.

Меморіал у Парку Слави зводили авральними темпами, щоб встигнути до 75-х роковин Голодомору. Перша черга включатиме пам'ятник-каплицю, яку умовно називають "свічка", і площу навколо каплиці (зараз її викладають зеленою травичкою). Друга частина – це сходи вниз, до Дніпра, і музей Голодомору, який буде розташований на нижньому майданчику сходів.

Але музей ще не спроектували – у грудні тільки повинні оголосити конкурс на кращий проект. Тому сума, яку виділять на другу чергу меморіалу, ще невідома. За попередніми підрахунками експертів Міністерства регіонального розвитку і будівництва, загальна сума, яка повинна бути витрачена на меморіал, – 750 млн грн. Сума ж, виділена на першу чергу меморіалу, вже практично повністю освоєна. Це 133 млн 775 тис. 429 грн, які ще в липні виділив Кабмін, пише "Сегодня".

Для порівняння газета наводить суми, виділені цього року з держбюджету на ряд соціальних статей: на соціальну допомогу дітям-сиротам – 125 млн грн, придбання шкільних автобусів для сіл – 80 млн, санаторне лікування інвалідів – 70 млн, дотації працедавцям на забезпечення молоді першим робочим місцем – 32 млн, держконтроль за якістю ліків – 27 млн, оздоровлення і відпочинок сільських дітей – 11 млн, заходи щодо подолання епідемій туберкульозу і СНІДу – 10 млн.

Більш того, майже 134 млн грн, виділені на першу чергу Меморіалу жертвам Голодомору в Україні, - не на багато поступаються сумі, яку Німеччина свого часу витратила на музей пам'яті жертв Холокосту в Берліні, – німцям він обійшовся в 28 млн євро (менше 200 млн грн). Загальна ж сума, яку планують витратити на меморіал Голодомору, в 4 рази перевищить витрати Німеччини.

Переплюнути ж український розмах вдалося поки тільки Сполученим Штатам, які запланували витратити на меморіал пам'яті загиблим у терактах 11 вересня $1 млрд (близько 5,8 млрд грн). Щоправда, у зв'язку з кризою відклали роботи до 2012 року. У нас же криза перешкодою не стала, пише газета.

Крім того, 22 листопада не святкуватимуть День свободи, визначеного указом Ющенка в пам'ять початку "помаранчевої революції" 22 листопада 2004 року. У НУ-НС і БЮТ говорять, що не планують заходів у зв'язку з роковинами революції.

источник

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх