,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Віктора Ющенка назвали бандитом. Від Президента України відвернувся ще один соратник
0
Віктора Ющенка назвали бандитом. Від Президента України відвернувся ще один соратник


І Ви, Левко Григоровичу? Левко Лук‘яненко пішов з посади голови Комісії з помилування при Президентові України, сиплячи звинуваченнями на адресу Віктора Ющенка.
У четвер Президента України Віктора Ющенка вкотре порівняли з бандитом. Неодноразово він чув такі звинувачення від своїх супротивників, але цього разу удар наніс колишній соратник, мало не вчитель.


Голова комісії з помилування при Президентові України Левко Лук’яненко зі скандалом склав свої повноваження. «Замість того, щоб посадити бандитів у тюрми, ви їх поставили поряд із собою, що майже рівнозначно з опусканням себе до їхнього рівня», - заявив він у своєму прощальному зверненні.

Лук’яненко – один із найколоритніших персонажів української політики і за зовнішністю, і за біографією. Дисидент і правозахисник, який відсидів у таборах та засланнях загалом 27 років (його перший вирок – смертну кару – пізніше замінили на 15 років), націоналіст за переконанням, автор Декларації про незалежність України, депутат українського парламенту п’яти скликань (тобто усіх, крім чинного), власник пишних вусів, прихильник національного одягу. Своє рішення він обґрунтував тим, що Ющенко «так і не почав нову епоху в історії України». Лук’яненко переконаний, що той не скористався своїми високими повноваженнями для наведення ладу в країні, а розширення його прав надалі є загрозою національній безпеці.

Демарш Лук’яненка цілком вкладається у логіку піар-війни, яку ведуть одне проти одного Ющенко і Тимошенко. Не випадково у його заяві є закиди, спрямовані проти глави президентського Секретаріату Віктора Балоги і, натомість, висловлювання на захист Юлії Тимошенко. Гучний відхід Лук’яненка, дуже популярного на заході країни, має стати гідною відповіддю на звинувачення Секретаріату Президента, висунуті проти Юлії Тимошенко. Зокрема, їй інкримінують лобіювання інтересів Росії. Раніше на захист Тимошенко писали відкритого листа ветерани Служби безпеки України (СБУ), а прем’єрський секретаріат не втомлюється викладати на офіційному сайті хвалебні листи, які отримує Тимошенко від окремих громадян та цілих трудових колективів з усієї країни.

Тим часом головним питанням української політики сьогодні є подолання парламентом вето, яке має накласти Віктор Ющенко на антипрезидентський пакет законів, прийнятих 2 вересня більшістю з Партії регіонів (ПР), комуністів та БЮТ. Учора сплив термін, коли Ющенко міг би зробити це, але на час написання матеріалу повідомлення про президентське вето ще не було.

За логікою, підписавши відповідний указ пізно ввечері, Ющенко виграє дорогоцінний час: на розгляд доленосного питання у депутатів залишається лише один день, який може й не дати результату, а наступна пленарна чотириденка розпочнеться тільки 7 жовтня. До цього часу у Ющенка є змога зіграти та виграти на протиріччях між БЮТ і ПР.

Між тим

По суті подолання президентського вето буде означати й фактичне оформлення нової коаліції: тільки Янукович і Тимошенко можуть мобілізувати достатню для цього кількість депутатів – у сумі фракції набирають 331 голос за необхідних 300. Ще 27 голосів поза сумнівом дадуть комуністи. Однак, ці розрахунки можуть зруйнуватися, оскільки «блокуючий пакет» антипрезидентських сил перебуває у руках найбагатшого українця Ріната Ахметова. На нього орієнтується значна частина регіоналів, і, враховуючи складні стосунки Ахметова і Януковича, не виключено, що конституційну більшість для подолання вето зібрати не вдасться. Очевидно також, що у наступні два тижні доля Ющенка, Тимошенко і майбутнього України буде залежати тільки від Віктора Януковича та Ріната Ахметова.
Павєл Дульман
17:21 19-09-2008

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх