,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


БЮТ і ПР погрожують Президентові довічним ув'язненням
  • 17 сентября 2008 |
  • 20:09 |
  • Vitail |
  • Просмотров: 33853
  • |
  • Комментарии: 14
  • |
0

Учора вранці депутати від Партії регіонів і БЮТ - Олександр Лавринович, Андрій Портнов і Святослав Олійник - зареєстрували проект закону № 3151, що передбачає проведення "додаткових заходів щодо забезпечення виконання Конституції". На офіційному сайті парламенту документ оприлюдений не був, але "КоммерсантЪ-Украина" вдалося ознайомитися з його текстом.

Автори законопроекту пропонують ввести кримінальну відповідальність для президента за незаконний розпуск парламенту: "Узурпація державної влади шляхом дострокового припинення повноважень Верховної ради способом, що суперечить Конституції, карається позбавленням волі на термін від 7 до 12 років". Законопроект припускає внесення змін до трьох статтей Кримінального кодексу (КК), причому всі вони стосуються кризових політичних ситуацій. Головна ініціатива законопроекту - доповнення до ст. 109 КК, що встановлює відповідальність за "дії, спрямовані на насильницьку зміну або скидання конституційного ладу або узурпацію державної влади".

У НУ-НС обурені законопроектом. "Це верх нісенітниці, свідчення того, що політики втратили відчуття реальності у своїх законодавчих ініціативах! Характерно, що цей законопроект, як і попередні, був підготовлений спільними зусиллями Партії регіонів і БЮТ", - сказав народний депутат Андрій Парубій (НУ-НС).

Заступник глави секретаріату президента Ігор Пукшін, дізнавшись про зміст законопроекту, розсміявся. "З погляду здорового глузду це абсурд! Аналогічно можна передбачити кримінальну відповідальність за ухвалення депутатами неконституційних законів", - сказав він. За його словами, в цій законодавчій ініціативі відсутня "об'єктивна сторона складу злочину".

"При достроковому припиненні повноважень Верховної ради узурпації влади немає, оскільки особа, що ухвалила таке рішення (президент – прим. ред.), не бере на себе додаткових повноважень, - наголосив Ігор Пукшін. - Як мовиться, на злодієві шапка горить. Говорять, що хтось хоче щось захопити, а самі тим часом готуються до державного перевороту".

"Регіонали" наполягають на своєму, спираючись на Конституцію. "У ст. 5 Конституції записано: "ніхто не може узурпувати державну владу". От як раз на те, щоб ця норма отримала свій розвиток в законодавстві, і націлений цей законопроект", - пояснив один з авторів документа, перший віце-спікер Олександр Лавринович (ПР).

Ще одна зміна, запропонована депутатами, стосується ст. 341 КК ("захоплення державних або громадських будівель або споруд"). Законопроектом вводиться кримінальна відповідальність і покарання у вигляді позбавлення свободи строком від двох до п'яти років за "створення штучних перешкод використанню державними діячами будівель або споруд, що забезпечують роботу органів державної влади". До держдіячів автори законопроекту відносять усіх високопосадовців країни, зокрема президента, прем'єра, спікера, міністрів, народних депутатів, членів Центрвиборчкому й главу Фонду держмайна.

Як пояснив один з авторів документа, народний депутат Святослав Олійник (БЮТ), така міра покарання встановлена для того, щоб у працівників УГО й інших воєнізованих підрозділів "не виникло бажання не пустити депутата Верховної ради або міністра Кабінету міністрів або, наприклад, президента, в його секретаріат".

"Всі три зміни направлено на недопущення узурпації влади з боку одного з її інститутів - президента", - заявив Святослав Олійник. За його словами, таким чином депутати мають намір застрахувати себе від необдуманих наказів глави держави. - Коли президент зрозуміє, що його схема (розв'язання політичної кризи - прим. ред.) не проходить, від нього можна чекати непередбачуваних дій, зокрема з використанням силових структур. Тому ми попереджаємо і його особисто, і керівників воєнізованих підрозділів: рано чи пізно повноваження закінчаться, і подібні злочини терміну давності не мають. А кримінальна відповідальність за такі дії буде аж до довічного ув'язнення", - зазначив Олійник.

У Партії регіонів і БЮТ розраховують, що законопроект уже на цьому тижні буде схвалений парламентським комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, а після - прийнятий депутатами.

Зазначимо, що з 17 членів цього комітету вісім представники Партії регіонів і троє - БЮТ. "Не думаю, що наш комітет погодиться з тим, що такі законопроекти можна вносити до залу. Хоча, якщо враховувати, що вони внесені представниками БЮТ і Партії регіонів, більшість, звичайно, знайдеться", - сказав заступник глави комітету з питань законодавчого забезпечення Володимир Стретович (НУ-НС).

Варто нагадати, що ці ж депутати, Лавринович і Портнов, виступили ініціаторами законопроекту, прийнятого у ВР 4 вересня. Цей законопроект істотно обмежує повноваження Президента. Лавринович і Портнов зареєстрували у Верховній Раді закон про вдосконалення процедури дачі Конституційним судом висновку

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх