,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Ціна розчарування в комунізмі Кіма Філбі
-3
Ціна розчарування в комунізмі Кіма Філбі


Остання дружина британського агента радянського КГБ Кіма Філбі розповідає, що він був справжнім англійським "джентельменом" і втік у Радянський Союз, сподіваючись побачити втілення комуністичних ідеалів справедливості.
Руфіна Пухова у нещодавньому інтерв'ю розповіла про прожиті у Москві останні роки Кіма Філбі, куди він утік 1963 року.

Тим, хто знає про реалії життя в Радянському Союзі, неважко здогадатися, що сповненому ідеалізованими уявленнями про комунізм, освіченому у Кембриджі британцю майже аристократичного походження наперед судилося бути розчарованим тим, що він побачив на власні очі.

Хоча його життя у Москві на радянські мірки було повністю забезпеченим і у порівнянні з величезною більшістю людей - привілейованим, Кім Філбі не міг не бачити сумних реалій.

"Чому старші люди тут живуть у таких злиднях? Зрештою, це ж вони перемогли у війні," - цитує Кіма Філбі Руфіна Пухова, яка розповідає також, що певний час його депресія виливалася в алкоголізм і він зауважував, що спитися на смерть це "найлегший спосіб накласти на себе руки."

"Я приїхав сюди переповнений інформацією. Я хотів віддати усе, але нікого це не цікавило," - переповідає його слова пані Пухова, яка не змогла взяти прізвище чоловіка, бо він до кінця жив під вигаданими іменами і часом був супроводжуваний охороною навіть, коли виходив до крамниці.

Але він спокійно дожив віку і з ним не сталося нічого схожого на отруєння у Лондоні колишнього КГБіста Александра Літвіненка.

Онука Кіма - Шарлот Філбі свого часу написала: "Він зробив вибір, який призвів до болю і страждань багатьох. Я би хотіла думати, що він зробив це, прагнучи кращого майбутнього. Розумно це чи не розумно - я ніколи не дізнаюся. Але я знаю, що він призвів до загибелі безлічі людей, які вважали його другом та колегою, і цього я ніколи не намагатимуся виправдати."

Серед людей, які постраждали і навіть загинули через подвійного британського агента було багато і українців.

Кім Філбі, працюючи керівником контррозвідки британської МІ-6 та представником британської спецслужби в ЦРУ, 40х і 50х роках видавав сталінському НКВД інформацію про західних розвідників.

Представники української повоєнної імміграції у Британії саме на Філбі покладають відповідальність за те, що багато українських "парашутистів", яких закидали в Західній Україні західні спецслужби на початку 50-х, потрапляли в руки сталінського НКВС.

У британців є приказка про те, що по інший бік паркану "трава завжди здається зеленішою".

Кім Філбі, імовірно, вчинив би у житті інакше, якби мав можливість спочатку переконатися на власні очі у тому, яким насправді було життя під владою російських комуністів.

Проте у Москві створюють враження, що жодних проблем чи сумнівів у Філбі не було. У грудні минулого року на його честь встановили пам'ятний барельєф на будівлі, що містить одну зі спадкоємиць НКВД-КҐБ - службу зовнішньої розвідки Росії, де давно припинили прикидатися, що будують найпередовіше і найсправедливіше суспільство у світі.

Скільки треба би було випити Кіму Філбі, щоб змиритися з усвідомленням того, що він насправді служив не світовій комуністичній ідеї, а просто - Російській імперії, яка за його життя тимчасово була комуністичною?

Ціна розчарування в комунізмі Кіма Філбі


My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх