,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Бойова слава Української Повстанської Армії
  • 30 апреля 2011 |
  • 16:04 |
  • bayard |
  • Просмотров: 364929
  • |
  • Комментарии: 30
  • |
0
Багата на велике і величне, трагічне і героїчне, наша історія все ж таки не має достатньо подій, які б так глибоко формували обличчя нації і так докорінно змінювали подальший шлях її розвитку. З бойових актів одиниць і невеликих груп, яким співчував і яких підтримував увесь український народ, з духовно-моральної думки народу, ворожої до окупантів України, виросла збройна сила останнього 80-ти річчя - Українська Повстанська Армія, армія всього народу, всієї соборної України. Шістдесят років тому молода генерація України мала зробити великий вибір, велику дилему: підняти боротьбу на два фронти, проти двох найбільших тоді мілітарних потуг світу - Німеччини і Росії або впокоритися перед однією з них і йти з дияволом проти Антихриста.

Прийшов, із усією своєю трагічною величчю, час великих вирішень, час великих справ, велика пора. Прибита, гноблена, давлена й упокорювана нація струсунулася, немов лев, що вирвався з тенет й знайшла себе. І по Україні загорівся великий пожар. Загарбники одержали черговий фронт незламних, всюди наявних, невловимих українських повстанців, які громили ворога несподівано і дошкульно. Це піднялась Нація в обороні своїх прав на своїй землі за державну незалежність. Пятсот тисячна армія оголосила війну двом найбільшим тираніям світу. Ця двофронтова війна ОУН-УПА стала дороговказом і для інших поневолених націй і дала початок практичній організації їх спільного фронту проти обидвох загарбників: гітлерівської Німеччини і червоної Московщини.

УПА тотально заперечувала обидві ворожі сили в Україні і не пристосовувала себе за ніяких умов до жодної з них; "співіснування" УПА з Німеччиною і Росією було на полі бою, де рокотали кулемети, падали наші і окупантські вояки.

З точки зору зовнішньої політики український народ розпочав двофронтову національно-визвольну війну - проти німецьких гітлерівців, що криваво знищили Українську державу, відновлену актом 30 червня 1941 року і проти безбожних московських більшовиків, довоєнних і післявоєнних окупантів України, котрі до краю наповнили тюрми НКВД кров'ю українських громадян по звірячому знущаючись із людей.

Рух опору УПА це видатний глас народу, глас простих людей селян і робітників та інтелігенції, котрий походив із органічної структури кожного українця, кожної свободолюбивої людини. Ця духовна спорідненість українського народу і УПА вилилася в функціонування багатого, різнорідного культурного мистецтва в лавах УПА: художня література, усна словесна творчість, фолькльор, поезія, різьблярство, малярство, звичаї та пісні. Боротьба УПА випливала з душі народу, з його переживань і стихійних виявів, що унаочнюється в величезному культурно-мистецькому пласті України, джерелом котрого було УПА.

Створення УПА в 1942 році стало геніальною імпровізацією української нації. Ніхто із Західних держав не мріяв про те, а в уяві Гітлера було, мовляв, що ж українські повстанці можуть вдіяти проти німецьких бомбовозів? Він пророкував, що вистачить декілька бомбовозів, щоб знищити українське повстання.

А що сталося?

Українська Постанська Армія впродовж 15 років воювала проти двох найбільших воєнних потуг.

В боротьбі з УПА велику послугу німецьким нацистам зробили московсько-більшовицькі партизани, що нападали на українське населення в тилу німецьких окупантів, грабували й вбивали українських патріотів. І УПА одночасно з боротьбою проти німецьких окупантів, захищала українське населення від більшовицьких банд та від відплатних акцій фашистського СС за діїї більшовицьких диверсійних груп, так званих червоних "партизанів", в завдання яких входила також боротьба проти організованого українського націоналістичного руху опору. Захист мирного населення було одним із основних та життєво необхідних завдань підрозділів Української Повстанської Армії. Адже місцеве населення постачало УПА новобранцями та було тиловим, кровно поєднаним з УПА підрозділом. Тому УПА функціонувала там де було українське населення, котре всіляко підтримувало воїнів Воюючої України.

Щоб перемогти німецьку імперію, Москві, при вирішальній допомозі Заходу, вистачило 1418 днів. Але, щоб фізично перемогти УПА, російська імперія, теж з допомогою альянтів, потребувала аж 15 років.

В травні 1947 року СССР, ЧССР і Польща підписали воєнний договір, щоб спільними силами поборювати Українську Повстанську Армію. Ця боротьба на чолі з Москвою, проти ОУН-УПА належить до найбільш варварських воєн в історії людства - війна бактеорологічна і хімічна була спрямована на знищення українського народу, що жертовно підтримував УПА. Депортації, облави, тюрми, концтабори, розстріли, терор, шантаж, включно з провокаціями, хімічне та бактеорологічне зараження продуктів харчування, медикаментів і розповсюдження їх на ринках Західної України - всі найбрутальніші методи застосувала Москва проти Воюючої України. УПА - був героїчний змаг українського народу з московськими імперіалістами-загарбниками. Цією армією героїв керував неперевершений стратег повстанської війни ген. Роман Шухевич-Чупринка.

Широка політична акція серед бійців совєтської та сателітніх армій, власна радіостанція в Карпатах, переговори і домовленості з підпільними національними арміями інших народів, напр. Польщі, з генеральним штабом угорської армії, військова місія УГВР в італійському антифашистському русі, а також переговори із румунським урядом, який хотів, з допомогою УПА, рятувати себе від московської навали і інші - це історичні факти, які говорять про стратегічну далекозорість ген. Романа Шухевича-Чупринки та розбудовану ним величезну військово-політичну силу українського народу. Про потужність національної збройної сили українського народу, прообразом якої була УПА, говорять тисячі запеклих боїв із каральними військами гітлерівської Німеччини, більшовицької Московщини та комуністичної Польщі, десятки тисяч знищених окупантів на території України, котрі жорстоко знущалися із мирного українського населення. Смерть у боях із військами Воюючої України зазнали такі чільні керівники загарбницьких армій: шеф штабу гітлерівських спецвідділів СА Віктор Люце, московський генерал Ватутін, віцеміністер військових справ Польщі ген. В.Свєрчевський та інші.

Як колись Запорізька Січ так і УПА під проводом ген. Романа Шухевича-Чупринки зверталися до Бога з гарячою молитвою, просили в нього дати їм силу і витривалість перемогти найбільших у світі варварів-безбожників. Такими були воїни ген. Романа Шухевича-Чупринки та джерело їх моральної сили вести боротьбу за волю нації і людини, щоб здобути перемогу або по геройськи загинути.

І результати цього величавого спротиву, цього грізного "голосу" Воюючої України не забарилися. Сталін був змушений припинити загальну криваву розправу з усім українським народом, відмінити плани поголовного переселення жителів Західної України в Сибір, пом'якшити голодомор 1947 року, котрий мав бути ще жахливішим від голодомору 1933 року, пом'якшити бандитський режим комуністичної московщини в Україні.

Героїчна смерть на полі слави Президента УГВР (Підпільного уряду України з 1944р. і до 1991р.), Голови Генерального Секретаріату УГВР, Головного Командира УПА і Голови Проводу ОУН в Україні, сл.п.ген. Романа Шухевича-Чупринки, численних провідників і членів ОУН, командирів і бійців УПА, членів УГВР і тисячі героїв-борців залишила нам вирослий з душі нашої нації заповіт досмертної боротьби за ідеал Української Самостійної Соборної Держави і за перемогу українських ідей і правд на українській землі. Геройська смерть Голови Проводу ОУН сл.п. Степана Бандери з рук московського агента зобов'язує нас продовжувати його боротьбу, захищати його ідеї, його визвольно-революційні концепції, його стратегічно-політичні напрями, що були тотожні з визвольно-політичною концепцією Головного Командира УПА ген. Романа Шухевича-Чупринки та історично виправдалася. Погляди Степана Бандери, як і погляди Романа Шухевича, тотожні в основному з системою визвольних ідей нового молодого покоління України, що його виростили кров і жертви бійців ОУН-УПА.

УПА ніколи не може бути давнім історичним фактом, адже ідеї і воїни УПА безсмертні, дух котрих буде завжди з прийдешнім поколінням, а сотні тисяч бійців УПА, котрі не мають могил будуть захисниками української національної ідеї на віки вічні. УПА житиме не тільки як невмируща ідея, героїка і легенда наших днів, але й як проекція, як прогноз і дороговказ на найближче майбутнє, як стратегічно-політична і мілітарна концепція боротьби за визволення та перший фронт волелюбного людства в боротьбі проти комуністичної тюрми народів.

УПА стала до боротьби за великі ідеали народу, за незалежність, свободу, правду і справедливість, за Бога і Батьківщину, проти рабства, тиранії, кривди, брехні і злоби… Вона стала на захист народу в кожному відношенні; вона повела за собою народні маси, пов'язуючи боротьбу проти сучасних кривд і несправедливості з образом великого майбутнього України.
My Webpage
Отредактировал sankaranarayanan (30 апреля 2011)

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх