,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Музейна експозиція "Народна війна"
  • 11 февраля 2011 |
  • 14:02 |
  • ZLO |
  • Просмотров: 69678
  • |
  • Комментарии: 6
  • |
Музейна експозиція «Народна війна» – результат понад дворічної праці Київської громадської організації «Меморіал» імені Василя Стуса та «Громадського Інституту національної пам’яті» – відтепер має свою інтернет-сторінку. Автори експозиції опрацювали понад 350 фондів і близько півтори тисячі архівних справ майже в усіх областях України з метою відкрити невідомі раніше історичні документи про події, що замовчувалися радянською владою, розповідає "Радіо Свобода".

З матеріалів, зібраних в єкспозиції , можна побачити, яка запекла насправді велася боротьба українців проти радянської влади, говорить Роман Круцик, голова Київської організації товариства «Меморіал» імені Василя Стуса.

«Знаєте, я галичанин, та коли я працював у Херсоні та Миколаєві, та мені груди розпирало від гордості, наскільки, виявляється, була патріотичною східна Україна, – говорить Роман Круцик. – Коли бачиш, як у Херсоні учні 7-го класу, троє дівчаток, у 1928 році випускали підпільно два номери газет, поширювали листівки і розробляли план, де б взяти зброю. Що змусило дітей іти на такі кроки? Очевидно, що це більшовицька окупація».

Науковці опрацювали 70 тисяч сторінок невідомих досі архівних документів

Пошук та систематизацію архівних документів організатори проекту почали ще з 2001 року. Роман Круцик зазначає, що за сприянням Служби безпеки України впродовж двох років члени товариства «Меморіал» опрацювали матеріали Центральних державних та галузевих архівів СБУ з 18 областей України. Нині перевели у цифровий варіант близько 70 тисяч сторінок архівних документів періоду 1917–1945 років, невідомих досі широкому загалові.

«Коли хтось, навіть у владі, говорить, що нашу незалежність ми вилежали на дивані, що вона, як манна небесна, впала, що Україна не боролась за свій суверенітет, – саме ця виставка говорить про те, що ваші діди, ваші прадіди по всій Україні насправді не приймали те, що ми називаємо «совєцька власть», – зазначив В. Ющенко.

Справжній розмах народної боротьби приховували

Період історії України від 1917 року до початку Другої Світової є найбільш замовчуваним і фальсифікованим спочатку радянськими істориками, а нині – істориками та науковцями із проросійською орієнтацію, кажуть автори проекту.

Розмах тодішньої народної війни вже зараз дивує оглядачів, наголошує історик Володимир Сергійчук. «Все це засекречувалось. Весь визвольний рух трактувався більшовицькою владою як бандитський, – наголошує історик. – І ця виставка дає можливість відібрати зерно від полови. І показати насправді, що прагнення до волі українського народу вічне».

Учасники проекту наголошують, що статистичні дані, подані в експозиції, можливо, з політичних причин, є надто заниженими, адже опираються виключно на радянські джерела. Тож матеріали експозиції потребують подальшого уточнення і доопрацювання науковцями й дослідниками з усієї України.

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх