,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Уроки української
  • 3 октября 2010 |
  • 09:10 |
  • vic 55 |
  • Просмотров: 114192
  • |
  • Комментарии: 1
  • |
-1
Київський ринок Шулявка в народі асоціюється з азіатсько-африканським базаром. Велику частину лотків там обслуговують вихідці третіх країн. Як мінімум три рази, з цього афроринка місцева братва намагалася зробити Хатинь. Свідком однієї такої пожежі одного дня був і я. П'ять годин простояв у пробці, поки гасили вогонь. Страшне видовище було, зізнаюся. Африканці і азіати із жахом рятували свої речі, а їх від вогню відганяла міліція.

Треба сказати, що «кольорові» мігранти непогано адаптувалися на українській землі. В усякому разі, правила і менталітет «баби Мані» вони схоплюють на льоту. І продають свій товар з нашими жартами-промовками.

Те, що мігранти перестали контрастувати на тлі українського електорату відомо давно. І в цьому нічого негожого не немає. Але, сьогоднішній випадок змусив мене задуматися над цією темою: хто ж ближче українцям за духом, мігранти з південних країн чи північний сусідній і власний народи?

***

Через пару-трійку років, я знову опинився в цьому строкатому торгівельному світі.

Мою увагу привернула жінка середніх років, яка в торгівельних рядах шукала чоловічу куртку. Зупинилася мадам біля чи мулата, чи чистокровного африканця. З гидливістю цікавиться у продавця: «Чьего производства курточка?».

Негр з серйозним виглядом відповідає: - Виробництво якої країни вам потрібно, жіночка?

Відмічу, що діалог відбувався на тлі гучної арабської музики, що доносилася із сусідньої лавки. Запам'яталася також промова жінки з твердою «Г» і московською розтяжкою закінчень.

Незадоволено зморщив лоба і з роздратуванням дивлячись у бік чорношкірого продавця, блідолиця купувальниця процідила крізь зуби:

- Вы можете говорить нормально, человеческим языком? Я вас не понимаю.

Африканець з посмішкою відповів жінці, після чого до діалогу прислухалися і останні покупці:

- Це ваш клопіт, шановна панянка. Треба знати державну мову, - із страшенним акцентом, але з відчуттям глибокого задоволення закінчив натуралізований продавець.

До речі, мігрант був одягнений у свою яскраво розфарбовану робу, яку люблять чи звикли носити вихідці жаркої Африки. Українська мова дуже пасувала цьому південному хлопцю.

Мораль підслуханого діалогу така: афроукраїнцям набагато зрозуміліші прописні істини «В чужий монастир зі своїм статутом не ходять». А ось нашим доморослим яничарам дуже складно зрозуміти, що жити під українським сонцем й їсти український хліб можна, як мінімум, з повагою до традицій цієї землі. Хоч би, розуміючи мову її корінної нації.

My Webpage
Отредактировал irenasem (3 октября 2010)
Причина: Оформление безобразное!

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх