,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


РОЗКОПКИ З ФРАНЦУЗЬКИМ ШАРМОМ
0
На початку серпня 2010 р. французький меценат Бертран Кост відвідав село Легедзине, що на Черкащині, де тривають розкопки поселень трипільської культури.
Звичайне українське поле ховає під собою скарби, яким понад 5 тисяч років.
Знайдене поселення стародавньої цивілізації збудоване з небувалим розмахом за тогочасними мірками.
Як зазначив Володимир Круц, керівник трипільської експедиції, це найбільше з відомих трипільських поселень, що існувало між селами Легедзине та Тальянки. Учені вже давно зацікавились поселеннями-гігантами трипільців в Буго-Дністровському межиріччі, площа яких вражає своїми розмірами: Тальянки– 450 га, Майданецьке – 250 га.
Завдяки геомагнітній зйомці було виявлено, що вони налічували від 1500 до 2800 будівель, розташованих концентричними колами, які заселяли від 6 до 25 тисяч мешканців.
Наразі розкопали менше півсотні поселень. За словами керівника експедиції, над кожним працюють по півмісяця, аби лише розчистити місце і дістатися верхнього шару конструкцій.
За словами Олексія Корвіна-Піотровського, керівника проекту, цього року було знайдено помешкання з унікальними архітектурними деталями: підлогою та жертовником, що надзвичайно добре збереглися. Уперше вдалося встановити, що люди, які залишали це житло, забрали з собою піч - символ сімейного вогнища. Знайдений під житлом горщик, ймовірно, був родинним оберегом. Керівник проекту наголосив, що такі результати дають змогу робили висновки щодо мікрохронології розвитку поселень.
Експедиція з розкопок трипільських поселень стартувала у 1981 році.
Уже понад 10 років пан Кост бере участь у фінансуванні досліджень, час від часу він приїздить на місця розкопок, щоб побачити, як виконуються роботи, спільно з експедицією відсвяткувати успіхи і здобутки, розв’язати певні проблеми, що виникають під час проведення робіт. Що ж спонукало французького бізнесмена до створення у 2001 році спільного проекту Інституту археології НАН України та благодійного фонду SEARCH Foundation «Дослідження поселень – велетнів трипільської культури»? Ось як Бертран Кост обґрунтував своє рішення: «Україна - молода незалежна держава з давньою історією. Усі багато говорили про трипільську культуру, але ніхто нічого не робив. Тому я вирішив допомогти Інститутові археології НАН України».
Традиційно відвідини мецената відбуваються за участі журналістів популярних національних та черкаських регіональних ЗМІ. Пан Кост зазначив, що було б ефективніше, якби представники медіа постійно виявляли свою зацікавленість до таких проектів, заохочували державні інституції до вивчення і збереження власної культури.
На думку мецената, благочинна діяльність усіляко має підтримуватися державою. Меценатам слід надавати податкові пільги, банківські кредити під нижчі відсотки, щоб сприяти їхній діяльності в нашій державі.
Упродовж останніх років експедиція повністю фінансується за рахунок меценатів, жодних державних коштів на розкопки науковці не отримують. «Мріємо бодай про те, аби чиновники дозволили розширити коло пошуків, допомогли створити сприятливі умови для роботи, і все ж таки усвідомили, що фінансування проектів із збереження історичної спадщини сприятиме утвердженню патріотизму українського народу» - наголосили учасники експедиції.

Потребуєте додаткової інформації? З превеликим задоволенням дамо відповіді на усі ваші запитання : 044 355 07 17, Стус Ірина, E-mail: stus.irina@gem.kiev.ua

Довідкова інформація:
Бертран Кост - меценат, бізнесмен, нагороджений орденом Святого Князя Володимира 3 ступеня Патріархом Київським та Всієї Русі-України Філаретом за вагомий вклад у дослідження історії та культури України. Розпочав свою діяльність в Україні в 1994 році шляхом інвестування в промисловість нашої країни. У 2001 році пан Бертран Кост зацікавився українською історією та культурою і запропонував Інституту археології НАН України свою допомогу. Окрім того, особиста участь пана Коста дала змогу здійснити чимало наукових експедицій. Пан Бертран щороку підтримує проведення археологічних розкопок та постійно відвідує ці місця.
Отредактировал irenasem (12 августа 2010)
Причина: Откорректирован внешний вид

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх