,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Сьогодні в Україні відбудуться місцеві вибори
  • 31 октября 2010 |
  • 10:10 |
  • Batman |
  • Просмотров: 76082
  • |
  • Комментарии: 5
  • |
0
Сьогодні в Україні відбудуться місцеві вибори

У неділю, 31 жовтня, в Україні відбудуться чергові місцеві вибори.

Виборчі дільниці відкриються о 8:00 і закриються о 22:00 за київським часом. Остаточні підсумки голосування, відповідно до закону, повинні бути підбиті не пізніше 5 листопада.

Вибори проводяться за новим законом, який вже традиційно для всіх українських виборів був прийнятий незадовго перед початком виборчої кампанії. Експерти вважають, що цей закон є недосконалим і надає перевагу партіям, що входять в правлячу коаліцію. Зокрема, це стосується дуже стислих термінів виборчої кампанії, механізму формування виборчих комісій, заборони на участь у виборах виборчих блоків.

Особливістю цих виборів є те, що вони вперше проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: одна половина депутатів місцевих рад обирається за партійними списками, друга – в одномандатних округах, хоча висувати кандидатів у цих округах можуть тільки місцеві партійні організації.

За змішаною системою обираються депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, а також обласних, районних та міських рад. Депутати сільських та селищних рад обираються за мажоритарною системою. Кандидатів на посаду міських голів можуть висувати тільки місцеві партійні організації, сільські та селищні голови балотуються як від партій, так і шляхом самовисування.

Для проведення виборів ЦВК сформувала 670 територіальних виборчих комісій різних рівнів: 24 обласні, 2 міські (Києва і Севастополя), 474 районні, 166 міських (міст обласного підпорядкування) та 4 районні у Севастополі. Відповідно до закону, до складу цих комісій може входити від 9 до18 членів, з них 15 мають бути представниками парламентських партій, 3 – від інших партій, які ЦВК визначила шляхом жеребкування.

Хоча законом не передбачена норма про пропорційне представництво всіх сил у керівництві цих комісій, ЦВК спочатку сформувала його таким чином, що представництво провладних і опозиційних партій у них було збалансованим. Але до дня виборів в керівництві комісій відбулися значні зміни, внаслідок чого цей баланс був порушений на користь провладних партій, в першу чергу Партії регіонів.

Тервиборчкоми, сформовані ЦВК, організували роботу понад 11 тис. територіальних виборчих комісій нижчого рівня – районних у містах, міських (міст районного значення), а також сільських і селищних тервиборчкомів.

Тервиборчкоми сформували понад 33 тис. дільничних виборчих комісій. В Україні налічується більш ніж 36 млн. виборців.

Експерти висловлюють стурбованість тим, що виборці можуть заплутатися в бюлетенях, оскільки на виборчих дільницях їм будуть видані до семи різних бюлетенів. При цьому в окремих населених пунктах кількість партій і кандидатів, внесених у бюлетені, сягає за 50, а довжина бюлетеня перевищує 0,5 м.

Спостерігати за виборами будуть 490 міжнародних офіційних спостерігачів і 1913 офіційних спостерігачів від всеукраїнських громадських організацій. На проведення виборів в держбюджеті на поточний рік передбачено 1032 млн грн.

Відповідно до закону про місцеві вибори, 31 жовтня не обираються депутати Київської міської ради та міський голова столиці, а також депутати Тернопільської обласної ради, оскільки вони були обрані на позачергових виборах, які відбулися після 2006 року.

Незадовго до початку виборчої кампанії в Києві, а також низці інших великих міст, зокрема в Харкові, Запоріжжі, Львові, Одесі, міські ради прийняли рішення про ліквідацію районних рад. Тому вибори в них проводитися не будуть.

Згідно з чинною Конституцією, термін повноважень сільських, селищних і міських голів складає 4 роки.

У день виборів у низці міст будуть проведені екзит-поли. Так, компанія Research & Branding Group заявила про намір провести екзит-поли в Донецьку, Луганську, Запоріжжі, Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Одесі, Вінниці.

Компанія GfK Ukraine на замовлення партії Єдиний центр має намір провести всеукраїнський екзит-пол, в рамках якого проводитимуть опитування на 580 виборчих дільницях у всіх областях України, де відбуватимуться вибори обласних рад. Окремо будуть вивчатися підсумки голосування за кандидатів на посади міських голів Донецька, Харкова, Ужгорода, Луцька, Чернівців і Хмельницького.

Крім того, партія Сильна Україна проведе свій екзит-пол в Донецькій області – у 27 містах обласного підпорядкування та 10 районних центрах.


-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх