,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Український агроекспорт випередив металургійний
Український агроекспорт випередив металургійний


Про це міністр сказав під час зустрічі із представниками Європейської асоціації бізнесу. Пан Колобов також твердить, що уряд сприятиме збільшенню обсягів виробництва у сільському господарстві щонайменше у два рази, і довести експорт зерна до 100 млн. тонн.

Нині Україна не те, що не експортує, але й навіть не вирощує і половини від цих обсягів. У 2012 році Україна зібрала 46,2 млн тонн зернових проти рекордних 56,7 млн тонн у 2011 році. Проте навіть менший врожай минулого року при необмеженому експорті дозволив Україні відновити свої позиції на світових ринках зерна, втрачені під час Клацнути обмежень на експорт у попередні роки. Від липня минулого року до середини квітня поточного року Україна експортувала понад 20 млн. тонн зерна.

За даними міністерства аграрної політики, доходи від експорту зерна у 2012 році Україна становили 18,2 млрд. доларів, що на 40% більше, ніж надходження від зернового експорту у врожайному 2011 році.

Крім того, саме у 2012 році головним покупцем українського зерна став Європейський Союз, посунувши на друге та третє місця таких традиційних покупців, як Єгипет та Саудівську Аравію.

Чи знову обмежать експорт?

Більше того, за умов, коли світова економічна криза та погіршення світової кон'юнктури призвели до різкого падіння металургійного експорту, що раніше був головною статтею надходження в Україну "твердої валюти", - експорт зерна, і загалом, зростання у АПК стали чи не єдиною галуззю української економіки, що зростала у 2012 році.

Очевидно, розуміючи це, уряд домовився із зернотрейдерами про те, що до кінця нинішнього маркетингового року, тобто, до липня, жодних обмежень на зерновий експорт не буде. Відповідну угоду було укладено під час зустрічі учасників зернового ринку та представників міністерства 24 квітня.

Попередні домовленості між урядом та зернотрейдерами, укладені восени минулого року, передбачали , що зерновий експорт з України не може перевищувати певної межі, яку держава вважає безпечною для збереження стабільності на внутрішньому продовольчому ринку. Ця границя кілька разів переглядалася, і нині складає 6,6 млн. тонн на пшеницю. Передбачалося, що при досягненні цього рівня держава може запровадити обмеження на експорт зерна.

Утім, нинішні угоди про зняття обмежень на зерновий експорт не поширюються на наступний маркетинговий рік, що розпочнеться із 1 липня. Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявив, що порядок зернового експорту з України буде визначений найближчим часом після консультацій із зернотрейдерами та учасниками ринку.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх