,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


МВФ радить Україні відпустити гривню
МВФ радить Україні відпустити гривню


Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Києві Макс Альєр заявив, що експерти МВФ радять Києву запровадити плаваючий курс гривні.

Цей крок має допомогти Україні впоратися із уповільненням економіки, про яке впродовж останніх місяців говорять не тільки експерти, але й офіційні статистичні дані.

Зокрема, як каже пан Альєр, лібералізація валютного курсу дозволила б дещо пом'якшити негативні наслідки скорочення надходжень від експорту.

"Ми від 2006-2007 років рекомендуємо це (запровадження плаваючого курсу). Ми вважаємо, що економіка, схожа на українську, яка настільки інтегрована у світову економіку і залежить від експорту сировинних товарів, залежить і від коливань на цьому ринку. Ми вважаємо, що для такої економіки набагато краще мати плаваючий курс", - заявив представник МВФ. Він також наголосив, що подібна практика вже дозволила згладити наслідки світової економічної кризи у багатьох країнах світу.

Рекорди курсу

У НБУ до останнього часу називали тривалу стабільність курсу української гривні серед головних досягнень керівництва банку. Тепер, коли економіка країни почала Клацнути скорочуватися, гривня почала Клацнути падати - її курс до долара на міжбанківському ринку у вівторок на час закриття торгів сягнув 8,28-8,32 гривень за долар (востаннє до такого курсу гривня опускалася у жовтні кризового 2009 року), а валютні резерви лише за жовтень Клацнути зменшилися на 16% (або на майже 5 мільярдів доларів), у НБУ кажуть, що переходу до гнучкішого курсу не уникнути.

"Поступове підвищення курсу національної валюти - це неминучість", - заявив директор департаменту та аналізу і прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін. При цьому представник Нацбанку наголосив, що НБУ має забезпечувати цінову стабільність у країні, але немає зобов'язання втримувати курс гривні на якомусь чітко встановленому ринку.

Серед ризиків для курсу гривні представник НБУ назвав подальше зменшення надходжень від експорту через падіння попиту на зовнішніх ринках, можливі проблеми із залученням зовнішніх запозичень та відсутність внутрішніх структурних реформ.

Утім, на всі ці фактори ризику незалежні експерти звертають увагу ще від початку цього року, але до кінця жовтня, коли в Україні завершилися парламентські вибори, представники уряду та Нацбанку переконували, що мають усі засоби, аби забезпечувати стабільність економіки, і зокрема, курсу гривні.

Поради МВФ про запровадження плаваючого курсу та згода НБУ на те, аби дослухатися до цієї поради збіглися у часі із оприлюдненням офіційної статистики щодо зовнішньої торгівлі. За даними Державної служби статистики, у вересні Україна дещо покращила сальдо, проте загальний баланс між експортом та імпортом і надалі залишається негативним, - у вересні Україна імпортувала на 1,36 мільярдів доларів більше, ніж експортувала. Від січня до вересня негативне сальдо зовнішньої торгівлі зросло майже на 20%, і склало 11,475 мільярдів доларів.

Експерти вже давно Клацнути попереджають: при різкому падінні доходів від експорту, особливо, коли бюджет країни настільки залежить від експортних надходжень, усі спроби штучного утримання курсу призведуть до викривлення торговельного балансу, який доведеться виправляти лише за допомогою продажу валютних резервів.

Це спрацьовує і у випадку України, яка нині, фактично, не має доступу і до зовнішнього фінансування, адже її співпраця із МВФ заморожена через невиконання Україною вимоги фонду щодо підвищення тарифів на газ для населення. Востаннє Київ отримував кредити фонду два роки тому, нині сторони Клацнути ведуть переговори щодо відновлення кредитування.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх