,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


МВФ: українська влада зацікавилася відновленням кредитування
МВФ: українська влада зацікавилася відновленням кредитування


Офіційний Київ висловив зацікавлення відновленням співпраці із Міжнародним валютним фондом та отриманням кредитів фонду, заявив у Вашингтоні директор департаменту із зовнішніх зв'язків МВФ Джеррі Райс.

Водночас представник МВФ твердить, що конкретні умови відновлення співпраці поки що не обговорювалися, так само, як і те, чи буде це продовженням уже наявної програми співпраці stand-by, розпочатої влітку 2010 року, або ж розробкою нової програми.

"Зрозуміло, що в Україні щойно завершилися вибори, і тому ми розраховуємо на співпрацю із новим урядом", - заявив пан Райс.
Із парламентськими виборами в Україні збігся і Клацнути візит місії МВФ, який розпочався 26 жовтня - напередодні голосування, і завершується 2 листопада, коли вже стали відомі попередні результати виборів. Утім, про результати роботи самої місії поки що нічого не повідомляють.

Fitch попереджає

За програмою співпраці з МВФ, затвердженою у липні 2010 року, Україна могла отримати понад 15 мільярдів доларів кредиту. Проте відтоді отримала лише 3,4 мільярдів доларів, після чого фінансування було припинене. Головна причина - невиконання Україною однієї із умов, що містяться у Меморандумі про співпрацю з МВФ - підвищення тарифів на газ та опалення для населення і ЖКГ.

У МВФ вважають, що субсидування низьких неринкових тарифів є важким тягарем для українського бюджету, який забирає до 6% ВВП. Український уряд із різним ступенем упевненості заявляв, що не піде на підвищення тарифів через те, що доходи переважної більшості українців не дозволять їм вчасно сплачувати за газ та опалення. Термін дії цієї програми завершується наприкінці 2012 року.

Тим часом рейтингова агенція Fitch припускає, що без відновлення співпраці з МВФ у 2013 році Україні буде важко розраховуватися із зовнішніми боргами, адже самому лише МВФ Київ має повернути 6 мільярдів доларів із попередніх позик.

У Fitch наголошують, що через несприятливу зовнішню кон'юнктуру різниця між експортом та імпортом збільшилася до 8% від ВВП країни. Брак валютних надходжень від експорту також накладається на підвищений попит на валюту всередині країни, що призводить до зменшення валютних резервів.

У Fitch також попереджають, що між завершенням парламентських виборів 2012 року та початком президентської кампанії 2015 року в української влади залишається зовсім небагато часу для коригування своєї економічної політики. При цьому експерти Fitch наголошують, що українській владі доведеться зробити досить непростий вибір:
"Якщо відбудеться ослаблення гривні, це підвищить навантаження з боку зовнішнього боргу та призведе до зростання інфляції. Якщо підтримувати стабільність гривні і далі, це призведе до скорочення валютних резервів", - пише Fitch. Агентство зауважує, що за рік валютні резерви НБУ скоротилися на понад 3 мільярди доларів - до 27 мільярдів.

У Fitch також вказують на те, що обмеження ліквідності у банківській системі України вже призвели до скорочення кредитування та високих банківських ставок, що, у свою чергу, негативно відбивається на зростанні економіки.

Українські економічні оглядачі також Клацнути наголошують, що із завершенням виборів у Києва є лише дуже вузьке "вікно можливостей" для того, аби зупинити негативні тенденції в економіці, яка почала Клацнути скорочуватися, і відновити зростання.

My Webpage

п.с.
МВФ: українська влада зацікавилася відновленням кредитування

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх