,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Литва впевнена в перемозі над "Газпромом"
Литва впевнена в перемозі над "Газпромом"


В середу, 3 жовтня, Литва ініціювала позов проти російського концерну «Газпром» в Стокгольмському арбітражному суді.

Нова справа стосується 5 мільярдів литовських літів (приблизно 2 мільярди доларів), які, як твердить Вільнюс, Литва переплатила за газ, який відповідно до міждержавної угоди Литві постачав російський монополіст.

"Газпром" "порушує" домовленості

Ключовими словами в угоді, на думку литовської сторони, є зобов’язання "Газпрому" постачати сировину Литві за "справедливими цінами" і за формулою цін, яка була узгоджена на час підписання угоди і є складовою частиною цього документу.

Уряд Литви довів, що в період між 2004 і 2012 роками "Газпром" самотужки підвищував ціну на газ, в односторонньому порядку змінив формулу цін, чим порушив умови угоди на користь монополіста.

Литовські претензії до російського концерну є новими. Але раніше повідомлялось, що "Газпром" двічі звертався до арбітражу в Стокгольмі з вимогами припинити ініціативу Литви щодо міжнародного аудиту діяльності концерну.

Втім всі претензії "Газпрому" до Вільнюса стокгольмські арбітри відкинули. У липні 2012 року міжнародний арбітраж відхилив вимоги росіян відшкодувати витрати, що були пов'язані з позицією Литви. Крім того, Стокгольмський трибунал попередив Москву, що жодні непорозуміння і суперечки з цього приводу не можуть вирішуватися на національному рівні, а лише через процедуру міжнародного арбітражу.

Литовці все підрахували

Уряд Литви висунув претензії до "Газпрому" не у вигляді декларації про відшкодування або компенсації, а з конкретними цифрами. А вони свідчать, що російський газ для литовських споживачів за вісім років подорожчав з 84 до 497 доларів.

"Бачимо, що принцип чесної ціни не був дотриманий. Тому Литва звертається до арбітражу і через інструмент позову просить компенсувати споживачам збитки, загальна сума яких складає близько 5 мільярдів літів", - пояснив ВВС Україна позицію Литви литовський міністр енергетики Арвідас Секмокас.

Міністр вважає, що відповіді із Стокгольма слід очікувати через півтора-два роки.

В свою чергу литовський прем'єр Андрюс Кубілюс, коментуючи ВВС Україна проблему з російським концерном, сказав, що були випадки, коли сторони погоджувались відкликати позов, тому що "Газпром" погодився запропонувати меншу ціну на газ і перерахувати їх за весь попередній період.

"Я маю на увазі нещодавню інформацію в пресі, в якій повідомляється, що "Газпром" дійшов згоди з німецькою компанією E.ON щодо корегування ціни з попередньої датою. Важливо те, що компроміс було знайдено лише після того, як E.ON звернувся до Стокгольмського арбітражу", - пояснив сподівання Литви прем’єр країни Кубілюс.

Європейська Комісія не лише підтримала позицію литовського уряду, але розвинула ініціативу Вільнюса. Європейська комісія розпочали антимонопольне розслідування діяльності російського концерну в усіх країнах Центральної Європи.

Кремль роздратований

Москва неодноразово висловлювала невдоволення позиціями Литви і загалом Європейського Союзу.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що європейські претензії до "Газпрому" є безпідставними, і якщо в діяльності компанії помічено випадки корупції, цим мають займатись компетентні органи. У своїй реакції на підхоплену Єврокомісією литовську ініціативу почати антимонопольне розслідування пан Путін сказав, що на "Газпром" припадає 27% європейського газового ринку, в той час як на норвезькі компанії – 29%.

Коментуючи можливе зменшення цін для кінцевих споживачів, у тому числі всі європейські країни, російський президент порадив подивитися на структуру кошторису.
«Погляньте, яку частину складають акцизи. Кінцевий споживач платить ціну, 60 відсотків якої складають податки», - зауважив російський лідер.

My Webpage

п.с. як гарно маленька країна fuck їбе кацапетівку, ой як гарно..... bravo thumbsup
фінноугромордва в шоці, але все чисто і складно umnik

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх