,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Олександр Савченко: Грецію - вилучити, гривню - відпустити
-7
Олександр Савченко: Грецію - вилучити, гривню - відпустити


ВВС Україна: Що відбувається із рублем?
Олександр Савченко: Рубль плавно девальвує. І першою причиною, дійсно, є падіння цін на нафту. Воно потягло за собою зниження цін на газ, і, відповідно, ціни на акції російських енергетичних компаній, - вони також подешевшали дуже суттєво. А коли дешевшають акції, із країни починає виходити капітал, утворюється дефіцит валюти, що і призвело до значної девальвації рубля.

ВВС Україна: Наскільки це серйозно і наскільки це вплине на нас, бо у нас були навіть розмови про те, аби зробити рубль однією із резервних валют?
Олександр Савченко: Ну, це дещо непрофесійні розмови були. Рубль не може бути резервною валютою, бо це не робиться шляхом декларацій, валюта виборює це право. На це треба не менше 5-10 років, і коли всі провідні країни погоджуються визнати цю валюту як резервну, тоді вона такою стає.

А щодо девальвації, то я вважаю це цілком правильною політикою Росії - плаваючий курс рубля. Я би радив і нам переходити після виборів до такої політики коливання. Рубль вже знижувався до такого курсу, але потім зміцнювався, коли кон'юнктура для Росії була сприятливою. Отже, це цілком правильна і природня політика - коливання національної валюти.

ВВС Україна: А як це вплине на Україну? Наприклад, на ті ж розрахунки за газ, які мають велику частку у наших торгівельних розрахунках із Росією?
Олександр Савченко: Газ буде дешевше, тобто, був би дешевшим, якби ми ціни зафіксували в рублях, то платили б менше. Але оскільки ціни зафіксовані у доларах, то для нас нічого не зміниться. Але треба пам'ятати і про ще одне: коли знижуються ціни на нафту, то, відповідно до чинних угод, через квартал починається і зниження цін на газ.

ВВС Україна: А що відбуватиметься в Україні? Бо ми бачимо, що рубль падає, євро падає, а гривня стоїть, принаймні, відносно долара...
Олександр Савченко: Ця стабільність є дуже хибною і небезпечною політикою, бо одна справа - девальвація на 2-4%, а інша - на 40-50%. Краще дозволити гривні коливатися. Тобто, курс має бути гнучким, і тоді Нацбанк може зосередитися не на контролі курсу, а на контролі цін. І тоді, як люди повірять, що Нацбанк може тримати ціни, то зменшиться і доларизація. Тому що доларизація є наслідком такого стабільного курсу. Люди ніби "тікають" в долари. А насправді це є дуже шкідливим для економіки.

ВВС Україна: А чи немає загрози, що після такого тривалого періоду стримання коливання може бути аж надто різким?
Олександр Савченко: Звісно, така загроза є. Саме тому стримувати курс ніколи не треба, бо ніхто не може боротися проти глобальних трендів. І чим швидше ми реагуватимемо на тренди, тим краще для держави, економіки та людей. Бо всі знатимуть адекватні ризики, і закладатимуть їх у свої плани. Бо штучний стабільний курс веде до того, що ухвалюється купа неоптимальних рішень. І ми це бачимо по теперішньому стану економіки.

My Webpage

п.с. ну так що, починаємо готуватися до чергової хвилі покращення?

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх