,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Споживання застигло – накочуються хвилі банкрутств
  • 17 ноября 2008 |
  • 15:11 |
  • kasi |
  • Просмотров: 27970
  • |
  • Комментарии: 13
  • |
0
Споживання застигло – накочуються хвилі банкрутств

Редакційна стаття, Die Presse (Австрія) // 14:43 17-11-2008

Кожен п‘ятий роздрібний торгівець в Україні може не пережити кризу! Через припинення кредитування приватних осіб обсяги продажів у роздрібній торгівлі суттєво впали, на покращення експерти сподіваються аж у 2010 році, - йдеться в редакційному матеріалі австрійської Die Presse.

Інфляція та фінансова криза повністю накрили торгівлю в Україні. І є загроза масових звільнень.

Двічі або тричі на день продавець в Україні змушений зараз обходити свій магазин і наклеювати нові ціни. Насамперед – на імпортовані товари, бо національна валюта швидко знецінюється. За останні два місяці гривня втратила добрих 20% вартості.

«Торгівля сильно постраждала», – каже Петер Ґьорффі, директор консалтингової компанії Conplementation. Уже вісім тижнів як продається лише половина телевізорів, холодильників і меблів порівняно з попередніми часами. Торгівля автомобілями просіла на 60%, продуктами харчування – «тільки» на 10-20%, розповідає Ґьорффі, який консультує українських торговців.

Фінансова криза серйозно зачепила роздрібну торгівлю у Східній Європі. Адже приватне споживання застигає. У торгівлі, як і в металургії, хімічній промисловості, на виробництві та в будівельній галузі, накочуються хвилі скорочень. Подейкують, що в наступні місяці рівень безробіття може зрости на 5-10 процентів. Майже не видаються кредити фізичним особам; хіба що під 30%. Українці потерпають від подорожчання. Енергія, яка раніше не коштувала «майже нічого», тепер для багатьох непосильна. Пенсіонери, які не можуть собі дозволити опалення, кататимуться взимку цілими днями в автобусі, каже Ґьорффі. Правда, недавно подорожчали і ціни на громадський транспорт у Києві – утричі.

Підприємствам теж бракує грошей. Інвестиційні проекти заморожені. Торговельні центри, яким залишалися тільки внутрішні роботи, не добудовують. У минулі роки вони давали «шалені прибутки», тож це стало «модним трендом» – збудувати собі шопінг-молл, пояснює експерт із торгівлі. Тепер не знайдеш ані кредиторів, ані орендаторів.

Міжнародні мережі в Україні представлені порівняно слабко. Більшість торгівців – це маленькі, приватні магазинчики. Велику частину одягу все ще купують на базарах. За оцінками Ґьорффі, кожен п’ятий торгівець не переживе кризу.

«Аж до м‘яса»

Дна кризи ще не досягнуто. В Україні, як і в Росії, очікують на «масштабний, у двозначних числах» обвал новорічно-різдвяних продажів. «Криза покусає боляче – аж до м‘яса», – каже Ґьорффі. На підйом компанії сподіваються щонайраніше всередині 2010 року.

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх