,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


"Інформатизація" як передова технологія бюджетного дерибану
-2
"Інформатизація" як передова технологія бюджетного дерибану


Ігор Удовиченко: "Інформатизація" як передова технологія бюджетного дерибану

Цинізм і неприхованість, з якими біло-синя орда взялася до "розпаювання" бюджету – 2011 не має аналогів за всі попередні роки помаранчевої адміністрації. Інколи намагання реґіоналів видати найвідвертіший дерибан бюджетних коштів за таке собі "здмухування пилинок" (цитата парламентського диригента Чечетова) доходить до карикатурності. І сміх, і сльози. Як от так звана Програма інформатизації Харківської області на 2011-13 рр., ухвалена облрадою 23 грудня 2010 року.

Бюджет "програми" – 88 млн. грн. Нерідко доводиться порівнювати такі цифри з бюджетом сумнозвісного Харківського "Міськелектротрансу". Те саме фінансування за той самий час дозволить повністю повернути КП в здоровий стан, не вдаючись до зростання тарифів.

Але ж, звісно, інформатизація у вік комп‘ютерних технологій – справа свята. Це Вам не якісь трамваї й тролейбуси, ідеться про "хай-тек". Цікаво, може згадані кошти буде скеровано, скажімо, на комп‘ютеризацію шкіл? Ну от наприклад, в обласному центрі в нас близько 200 шкіл. Половина населення області припадає на Харків, тому припустимо, що згадана програма передбачає 40 млн. грн. на їхню інформатизацію. 40 млн. грн. / 200 = 200 тис. грн. на школу. Один персональний комп‘ютер оптимальної конфігурації для навчання школяра коштує порядку 5000 грн. Уточню, новенький і досить потужний комп‘ютер. Себто, 200 тис. грн. / 5 тис. грн. = 40 комп‘ютерів на одну школу. Виходить потужний сучасний інформаційний клас в кожній харківській школі. І по 10-15 машин в кожній сільській школі МІНІМУМ.

Та, як з‘ясувалося, далеко не школами й іншими соціальними заходами переймаються депутати. Ідеться про так звану систему "Електронний уряд". Читаю деталі з авторитетного джерела: http://sq.com.ua/rus/news/vlast/23.12.2010/v_harkovskoj_oblasti_budet_rabotat_elektronnoe_pravitelstvo/ .

Отже, 350 тис. грн. на оснащення будівлі по вул. Сумській, 64 в Харкові бездротовою мережею Wi-Fi. Діапазон цін на точки доступу – від 250 до 2500 грн. Себто, за вказану суму в облраді можна встановити від 140 до 1400 таких пристроїв. Гаразд, Wi-Fi – це не лише точки доступу, але й мінімальна кабельна мережа, роутери, світчі та інший "хай-тек". Припустимо, 70 найдорожчих ТД. Проте будь-яка молода людина віком до 25 років точно знає, що на всю будівлю облради й облдержадміністрації вистачить до десятка Wi-Fi-передавачів, що знадобляться в момент, коли всі 136 депутатів одночасно полізуть до інтернету.

Далі – більше! "На інсталяцію сучасного обладнання в залі засідань – 950 тис. грн". У перерахунку на сучасний ПК або ноутбук (ціну вказано вище) – 190 машин. Кожному депутатові – по новенькому ноутбуку за бюджетний рахунок. З розрахунку, що в жодного зі 136 із них наразі комп‘ютера НЕМАЄ! Іще 54 новенькі машини – до кожного кабінету облдержадміністрації. Зрозуміло, що згідно цієї програми станом на 2010 р. весь апарат ОДА користується виключно друкарськими машинками, калькуляторами та арифмометрами… Як і скандальні лавки на станції метро "Олексіївська" (вартістю 28,8 тис. грн. за комплект), корпуси в депутатських ноутбуків будуть з індонезійського дерева джатоба з клавішами підвищеної ударостійкості.

"На семінари з підвищення кваліфікації держслужбовців у питаннях інформаційних технологій – 1,3 млн. грн, на впровадження технологій високошвидкісної передачі даних – 3,6 млн. грн". Найкращий і найшвидший оптичний кабель наразі коштує 10 грн за метр. Себто, 3,6 млн. грн. / 10 грн = 360 тис. м = 360 км такого кабелю. Чи до потреби Харківській області стільки оптоволокна, якщо за згаданою програмою в кожній сільській чи селищній раді стоятиме десяток точок доступу бездротового інтернету? Вита пара зі швидкістю передачі 100 Мбіт/с коштує 2-3 грн за метр. Тобто – більше тисячі кілометрів кабелів… Щодо 1,3 млн. грн – маю великий сумнів, що цю суму буде пропорційно поділено на навчання 3,5 тис. працівників ХОДА та райдержадміністрації. А це близько 350 грн. на чиновника. Навіть більше, враховуючи "адмінреформу" та скорочення їх чисельності у 2011 р.

Отже, стільки слів і розрахунків, аби показати, наскільки неефективно можна витратити 350 тис. + 950 тис. + 1,3 млн. + 3,6 млн. грн. = 6,2 млн. грн. А всього їх у програмі – 88 млн. Воістину передова технологія дерибану, що забезпечує до 90% відкатів! Помилковість розрахунку реґіоналів полягає в тому, що в 21 столітті українці знають, що скільки коштує на ринку програмного й апаратного IT-забезпечення. І брехлива конструкція "це на новітні технології" вже не спрацьовує, викликаючи закономірне обурення в кожного платника податків.

Ігор Удовиченко
Магістр з інформаційних управляючих систем і технологій

Взято тут

п.с. просто ппц... подивіться, як дерибанять наші податки - НАГЛО і неприховано. moral

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх