,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Фірташу заплатять українські газоспоживачі
0
Фірташу заплатять українські газоспоживачі


Як стало відомо «Дзеркалу тижня», на 13 серпня в Шевченківському районному суді Києва призначено розгляд справи за клопотанням компанії «РосУкрЕнерго» про надання дозволу на примусове виконання постанови Стокгольмського арбітражу проти НАК «Нафтогаз України». Як повідомляло «ДТ» (див. №25 від 3 липня 2010 року), 8 червня Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма виніс Друге окреме (проміжне) арбітражне рішення у справі «РосУкрЕнерго» проти «Нафтогазу України». Відповідно до цього рішення «Нафтогаз» зобов’язаний повернути РУЕ 11 млрд. кубометрів газу плюс неустойку в товарному вигляді — 1,1 млрд. кубометрів. Рішення має бути виконане до 1 вересня поточного року.
Крім того, у цьому ж арбітражному рішенні обумовлено, що одночасно набирає сили і Перше (проміжне) рішення від 30 березня 2010-го — про виплату «Нафтогазом» РУЕ 197 млн. дол. у рамках спору щодо виконання контрактних зобов’язань.

Що стосується Другого проміжного рішення, то РУЕ спочатку вимагала повернути за 11 млрд. кубометрів газу 8,3 млрд. дол., а в результаті погодилася взяти 5,4 млрд. дол. Хоча на початку 2009-го НАК викупила у «Газпрому» цей обсяг за 1,7 млрд. дол. І гроші ці вже заплачено. Коли РУЕ поверне їх НАКу, якщо суд усе ж таки імплементує в Україні рішення Стокгольмського арбітражу?

До слова, імплементувати в Україні Перше арбітражне рішення РУЕ не поспішала. Та й український уряд, який є стовідсотковим власником «Нафтогазу», у той період заявляв, що обстоюватиме інтереси держави у спорі РУЕ проти НАК. Зокрема, 7 квітня перший віце-прем’єр Андрій Клюєв заявив: «Наша позиція буде однозначною — захищати інтереси держави. Це тільки початкове рішення... Це не означає, що треба платити».

Після повідомлення про Друге арбітражне рішення від 8 червня Юрій Бойко, голова Мінпаливенерго і добрий знайомий Дмитра Фірташа (якому фактично належить 50% РУЕ), заявив, що «Україна вивчить можливість подачі апеляції на рішення Стокгольмського арбітражу про повернення компанії «РосУкрЕнерго» АГ» (Швейцарія) 11 млрд. кубометрів газу і не віддаватиме бездумно цей ресурс з балансу НАК «Нафтогаз України».

Міністр тоді ж уточнив, що коли це рішення надійде, «ми старанно його вивчимо: апеляція, подовження розгляду цього рішення».

Як уряд вивчав можливість «обстоювати державні інтереси», тепер очевидно. Зважаючи на все, «Нафтогаз» навіть не опирався РУЕ. Справу спустили на гальмах. Ні про яку апеляцію насправді навіть не йшлося. Результати «договірного матчу» можуть бути закріплені українським судом уже найближчим часом...

Спочатку в НАКу і Мінпаливенерго стверджували, що ще в очі не бачили Другого (проміжного) рішення Стокгольмського арбітражу. Хоча і людині невтаємниченій зрозуміло, що рішення суду одночасно надіслане із Стокгольма обом учасникам спору — РУЕ і НАКу. Тільки от співзасновник РУЕ — Centrаgas Holding AG — про рішення арбітрів повідомив усьому світу відразу ж. А в НАКу досі роблять вигляд, що народ України не повинен знати, що йому «світить і гріє» після такого рішення.

Ніякі наші прохання і посилання на закон не змусили НАК оприлюднити рішення Стокгольмського арбітражу. Тож довелося нам самим потрудитися і знайти російськомовний переклад рішення від 8 червня (див. на сайті «ДТ» 1 липня 2010 року). Рішення, що дуже дорого коштуватиме споживачам газу України: на 50% ціни на газ збільшено для населення вже з 1 серпня. Наступне 50-відсоткове підвищення цін обіцяють з квітня 2011 року. Але не факт, що це не станеться раніше: очевидно, що за позовом РУЕ муситимуть заплатити вітчизняні газоспоживачі. І уряд над цим невтомно трудиться.

І нехай вас не вводять в оману посилання на меморандум із МВФ. Мовляв, інакше б Україна не одержала чергового траншу. Але куди реально підуть ці гроші, якщо фактично Кабмін уже «заліз» у кишеню кожного газоспоживача? Навіщо? Щоб розплатитися з РУЕ, співвласником якого на 50% є російський «Газпром», а на 50% — Д.Фірташ, добре знайомий і з головою Мінпаливенерго Ю.Бойком, і з В.Януковичем, і з главою «Газпрому» О.Міллером, і з його заступником В.Голубєвим, котрий одночасно є головою координаційної ради «РосУкрЕнерго»...

Якщо Шевченківський суд задовольнить клопотання РУЕ, не знайшовши юридичних причин, про які писало «ДТ» (див. №19 від 22 травня 2010 року), це стане, на жаль, лише констатацією факту: ні державні інтереси, ні інтереси громадян України нинішню партію влади не турбують. Втім, на цей час більшість співгромадян уже мали можливість у цьому переконатися. Тепер — наставляйте кишеню ширше... якщо там іще щось залишилося: доведеться заплатити на користь «скривдженої» «РосУкрЕнерго» із швейцарською
пропискою...

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх